Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2018

V Taliansku zatkli podozrivého člena IS za plánovanie útoku jedomTalianska protiteroristická polícia zatkla v stredu Libanončana podozrivého z plánovania útoku jedom v mene militantnej skupiny Islamský štát (IS). Informácie priniesla tlačová ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Rím 28. novembra (TASR) - Talianska protiteroristická polícia zatkla v stredu Libanončana podozrivého z plánovania útoku jedom v mene militantnej skupiny Islamský štát (IS). Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.


Podozrivý al-Hadž Ahmad Amín, ktorý má palestínsky pôvod, bol zatknutý za napojenie na medzinárodný terorizmus. Je obvinený z toho, že sa "pridal k teroristickému, islamskému pseudoštátu IS", uviedol novinárom hlavný prokurátor pre boj proti mafii a terorizmu Federico Cafiero de Raho.

Talianski policajti zatkli 28-ročného muža v meste Macomer na ostrove Sardínia po prijatí informácie od zdroja.

Po zadržaní člena Islamského štátu (IS) v Libanone za prípravu otravy pitnej vody určenej libanonskej armáde vysvitlo, že zatknutý má v Taliansku bratranca, ktorý "dostal nápad podniknúť podobnú akciu v Európe", uviedla polícia.

V smartfóne muža sa po zatknutí na Sardínii našlo množstvo zmienok o Islamskom štáte a použití jedu.

Ulice v okolí centra Macomeru boli zatarasené, aby tak polícia zabránila podozrivému dostať sa odtiaľ preč a ujsť pred spravodlivosťou, napísali miestne médiá. Nakoniec muža vyviedli von z jeho domu v putách a strčili do jeho dodávkového vozidla.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fed: Riziká ohrozujúce finančnú stabilitu USA sú nízke
<< predchádzajúci článok
Membrána z placenty pomáha pri hojení rán, priblížili odborníci