Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. novembra 2017

V Tatrách buďte mimoriadne opatrní: Hrozia tam pády lavínVo Vysokých a Západných Tatrách napadlo počas posledných dní 30 centimetrov nového suchého snehu. Nad 1700 m n. m. platí druhý stupeň lavínového nebezpečenstva z ...Zdieľať
ilustračné foto Foto: TASR
Liptovský Hrádok 14. novembra (TASR) - Vo Vysokých a Západných Tatrách napadlo počas posledných dní 30 centimetrov nového suchého snehu. Nad 1700 m n. m. platí druhý stupeň lavínového nebezpečenstva z päťdielnej medzinárodnej stupnice. Podľa Martina Buliaka zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby hrozia zosuvy hlavne pri veľkom dodatočnom zaťažení, obzvlášť na strmých svahoch.


"V Nízkych Tatrách, Malej a Veľkej Fatre má snehová pokrývka všeobecne ešte malú hrúbku a predstavuje malé lavínové nebezpečenstvo," uviedol Buliak.

V utorok ráno bolo na horách polooblačné počasie s hmlami a nízkymi teplotami, fúkal slabý severný vietor. "Nový sneh v stredných polohách prešiel z dažďa do sneženia, čo pozitívne ovplyvnilo jeho previazanie," ozrejmil Buliak. V najvyšších polohách je podľa neho slov sneh stále prachový a nerovnomerne rozložený, previaty na záveterné strany.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti hľadajú 17-ročnú Barboru, utiekla z Detského domova
<< predchádzajúci článok
Pri útokoch Talibanu zahynulo 37 vojakov a policajtov

V Tatrách buďte mimoriadne opatrní: Hrozia tam pády lavín - diskusné fórum čitateľov