Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2006

V tomto roku na Slovensku zatiaľ žiaden prípad BSEV tomto roku sa zatiaľ na Slovensku neobjavil ani jeden prípad choroby "šialených kráv". Podľa údajov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS) totiž veterinári v prvom polroku tohto ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) - V tomto roku sa zatiaľ na Slovensku neobjavil ani jeden prípad choroby "šialených kráv". Podľa údajov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS) totiž veterinári v prvom polroku tohto roka vyšetrili spolu 35 tis. kusov hovädzieho dobytka, pričom žiadna vzorka nepreukázala pozitívny nález bovínnej spongiformnej encefalopatie (BSE). Z celkového počtu vyšetrených vzoriek bolo takmer 27 tis. zo zdravých zvierat, 7,7 tis. z uhynutých zvierat, vyše 300 z núdzovo zabitých. Negatívne boli aj výsledky testov dvoch vzoriek zo zvierat s klinickými príznakmi pri ante mortem vyšetrení.

V minulom roku preverili slovenskí veterinári na BSE spolu 69 061 vzoriek hovädzieho dobytka. Zo všetkých kontrolovaných zvierat potvrdili vlani tri pozitívne nálezy BSE.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Má vzniknúť úrad splnomocnenca pre komunikáciu so samosprávou
<< predchádzajúci článok
Sporitelia majú na účtoch v DSS už vyše 18,78 mld. Sk