Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. apríla 2021

V Trnave zrušia nariadenie o čase predaja a prevádzky služieb, potom ho nahradia novýmMestské zastupiteľstvo v Trnave vyhovelo protestu prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu o pravidlách času predaja a času prevádzky služieb na území mesta.Zdieľať
trnava 1 676x502 8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Mestské zastupiteľstvo v Trnave vyhovelo protestu prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu o pravidlách času predaja a času prevádzky služieb na území mesta.


Dokument ohraničoval otváraciu dobu pre jednotlivé druhy prevádzok v meste. Podľa prokurátora nariadenie nebolo vydané v súlade so zákonom.

Prokurátor odhalil viaceré nedostatky


Prokurátor vyčítal nariadeniu v niektorých častiach nejednoznačnosť, presiahnutie rámca oprávnení mesta a ďalšie nedostatky. Namietal tiež právomoc mestských poslancov kontrolovať dodržiavanie všeobecne záväzného nariadenia.

Poslanci podľa zákona o obecnom zriadení môžu požadovať informácie a vysvetlenia od fyzických a právnických osôb, ktoré na území mesta podnikajú, zákon im však podľa prokurátora nedáva právomoc kontrolovať dodržiavanie nariadenia.

O novom nariadení sa bude rokovať


Trnavským mestským poslancom prokurátor navrhol nariadenie zrušiť ako celok. Následne by bolo podľa neho vhodné prijať nové všeobecne záväzné nariadenie, ktoré by bolo stručné, výstižné, prehľadné a jasne formulované.

O novom všeobecne záväznom nariadení, ktoré bude určovať pravidlá času predaja a prevádzky služieb bude Mestské zastupiteľstvo v Trnave rokovať koncom apríla. Jeho prijatím bude zrušené aj doterajšie nariadenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Trnave zrušia nariadenie o čase predaja a prevádzky služieb, potom ho nahradia novým © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Slovenské firmy zamestnali v pandemickom roku viac ľudí ako české, výrazne sa nezmenilo ani odmeňovanie

V Trnave zrušia nariadenie o čase predaja a prevádzky služieb, potom ho nahradia novým - diskusné fórum čitateľov