Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. októbra 2022

V uhoľnej bani na severe Turecka došlo k masívnej explózii, úrady hlásia desiatky mŕtvych (video)Výbuch v uhoľnej bani v severotureckom meste Amasra si vyžiadal najmenej 28 mŕtvych. "Práce na záchranu zhruba 15 ľudí, ktorí sú ešte v bani, kde stále horí menší oheň, pokračujú," uviedol ...Zdieľať
turkey_mine_explosion_84497 bcf1125b4f9e4890b53a734ba696f374 676x507 15.10.2022 (Webnoviny.sk) - Výbuch v uhoľnej bani v severotureckom meste Amasra si vyžiadal najmenej 28 mŕtvych. "Práce na záchranu zhruba 15 ľudí, ktorí sú ešte v bani, kde stále horí menší oheň, pokračujú," uviedol minister energetiky Fatih Dönmez.


Výbuch v štátom vlastnenej bani TTK Amasra Müessese Müdürlügü sa stal v piatok večer. V tom čase v šachte pracovalo 110 baníkov. Minister zdravotníctva Fahrettin Koca na Twitteri informoval, že 28 baníkov neprežilo a 11 zachránených hospitalizovali v mestách Bartin a Istanbul. Minister vnútra Süleyman Soylu uviedol, že 58 ľudí zachránili živých.

Dönmez povedal, že podľa predbežných hodnotení výbuch spôsobili horľavé plyny, ktoré sa nachádzajú v uhoľných baniach. V sobotu by mal do Amasry pricestovať turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
Zdroj: Webnoviny.sk - V uhoľnej bani na severe Turecka došlo k masívnej explózii, úrady hlásia desiatky mŕtvych (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šíritelia nenávisti v online priestore neostanú bez povšimnutia, polícia si posvieti na útočníkov voči LGBTI komunite na sociálnych sieťach
<< predchádzajúci článok
Sociálnej poisťovni pomôže štát v najbližších troch rokoch sumou viac než dve miliardy eur