Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2019

V uplynulom týždni nedošlo ani k jednej zrážke človeka s vlakomIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 12. augusta (TASR) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) nezaznamenali v uplynulom týždni ani jednu zrážku vlaku s osobou alebo zrážku auta s vlakom na železničných priecestiach v správy ŽSR. TASR o tom informoval hovorca ŽSR Michal Lukáč.


ŽSR ako správca infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie. Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou "Stoj, daj prednosť v jazde!", je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim vlakom.

Lukáč informoval, že rýchla zdravotná pomoc odviezla silno podnapitého muža ležiaceho medzi koľajami v železničnej stanici Žilina s poraneniami tváre na vyšetrenie. "Agresívny muž pod vplyvom omamných látok pravdepodobne spadol z bicykla na nástupišti v železničnej stanici Kostoľany nad Hornádom. Po ošetrení bola k nemu privolaná polícia, ktorá muža zaistila a odviezla," uviedol hovorca ŽSR.

"Vandali si často neuvedomujú, že svojím správaním môžu ohroziť bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, svoje aj cudzie životy," povedal Lukáč s tým, že rušňovodiči vlakov v úsekoch Cífer – Trnava a Čierne nad Topľou – Vranov nad Topľou v oboch smeroch spozorovali a nahlásili naukladané kamene na koľaji.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OTRASNÉ: Mužovi namerali vyše 3 promile, pri druhej skúške ešte viac
<< predchádzajúci článok
Zamestnávatelia robia chyby vo výkazoch pre Sociálnu poisťovňu

V uplynulom týždni nedošlo ani k jednej zrážke človeka s vlakom - diskusné fórum čitateľov