Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2019

V USA zverejnia kľúčové dôkazy z Muellerovej správyRobert Mueller, archívna snímka.Zdieľať
Robert Mueller, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 10. júna (TASR) - Justičný výbor Snemovne reprezentantov amerického Kongresu v pondelok oznámil, že americké ministerstvo spravodlivosti súhlasilo s odovzdaním časti dôležitých dôkazov zo správy špeciálneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, informovala agentúra AP. Ministerstvo zverejní aj dokumenty, ktoré sa použili na posúdenie, či prezident Spojených štátov Donald Trump bránil výkonu spravodlivosti, informovala agentúra AP.


Predseda výboru Jerrold Nadler povedal, že ministerstvo sa v pondelok začne zaoberať predvolaním, ktoré vydal výbor, a poskytne niektoré z Muellerových "najdôležitejších dokumentov". Podľa Nadlera k nim budú mať prístup všetci členovia výboru. Ministerstvo spravodlivosti sa k situácii bezprostredne nevyjadrilo.

Ide o prvú dohodu, ktorú sa výboru podarilo s ministerstvom spravodlivosti dosiahnuť od zverejnenia Muellerovej správy, pripomína AP.

Snemovňa reprezentantov má v utorok hlasovať o uznesení, ktoré by justičný výbor oprávnilo začať občiansky súdny proces v súvislosti s Muellerovým materiálom.

Mueller vyšetroval údajné prepojenie Ruska a prezidentskej kampane Donalda Trumpa v roku 2016. Vyšetrovanie ukončil 22. marca tohto roka, pričom následne správu z neho predložil ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Minister potom 24. marca zverejnil v liste adresovanom Kongresu krátke štvorstranové zhrnutie najdôležitejších záverov z Muellerovho vyšetrovania, podľa ktorých sa volebný tím súčasného prezidenta Trumpa spolčenia s Ruskom nedopustil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľahké lietadlo v Portugalsku núdzovo pristálo na hlavnej ceste
<< predchádzajúci článok
Nikaragua na základe amnestii prepustila ďalších politických väzňov

V USA zverejnia kľúčové dôkazy z Muellerovej správy - diskusné fórum čitateľov