Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. marca 2011

V zamrznutom Fínskom zálive v Rusku uviazlo vyše 120 lodíVyše 120 plavidiel uviazlo v zamrznutom Fínskom zálive. Počet lodí zachytených v ľadom pokrytej hladine Baltského mora rastie denne o 20. Agentúru Ria Novosti o tom v pondelok informoval ...Zdieľať
lad lode Foto: SITA/APPETROHRAD 28. marca (WEBNOVINY) - Vyše 120 plavidiel uviazlo v zamrznutom Fínskom zálive. Počet lodí zachytených v ľadom pokrytej hladine Baltského mora rastie denne o 20. Agentúru Ria Novosti o tom v pondelok informoval námorný manažment v Petrohrade. Fínsky záliv je zamrznutý už vyše mesiaca. Desiatky lodí čakajú na pomoc, pretože nie sú schopné preraziť si cestu cez meter hrubú ľadovú vrstvu. Situácia sa minulý týždeň ešte zhoršila, pretože oblasť zasiahol cyklón.

Cestu von im z ľadového zajatia razí celkovo 11 ľadoborcov vrátane ľadoborca Tajmyr na jadrový pohon. Podľa petrohradských prístavných úradov v ľade uviazlo 121 plavidiel z celkového počtu 135 lodí, ktoré brázdia záliv. Záchranné práce komplikuje silný ľadový vietor a husté sneženie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BELKA: Zvýšenie poľských sadzieb závisí od ekonomiky
<< predchádzajúci článok
Čína môže udržať v roku 2011 infláciu pod hranicou 4 %