10. januára 2014

V Zápase legiend triumfoval ruský výber nad výberom Česka a Slovenska

V piatok 10. januára 2014 sa odohral v Bratislave súboj legiend medzi výbermi Česka a Slovenska proti Rusku. Na snímke vpravo brankár Petr Bříza z tímu Old Boys Československa inkasuje gól z hokejky Alexeja Žamnova z tímu Legiend ...

V piatok 10. januára 2014 sa odohral v Bratislave súboj legiend medzi výbermi Česka a Slovenska proti Rusku. Na snímke vpravo brankár Petr Bříza z tímu Old Boys Československa inkasuje gól z hokejky Alexeja Žamnova z tímu Legiend Ruska. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 10. januára (TASR) - V piatkovom exhibičnom Zápase legiend v Bratislave zvíťazil výber Ruska nad tímom Česka a Slovenska 8:7 po predĺžení. V sobotu je v Slovnaft aréne na programe hlavný bod hokejovej šou - Zápas hviezd medzi Výbermi Východnej a Západnej konferencie KHL (16.00).

Duel hokejových velikánov priniesol nádherné kombinácie a ešte krajšie góly v podaní oboch tímov. V úvode vychádzali akcie najmä mužstvu Alexandra Jakuševa, ktorý si v prvej tretine vytvoril aj zásluhou dvoch premenených trestných strieľaní dvojgólový náskok. Hráčom Česka a Slovenska vedeným trénerom Dáriusom Rusnákom chvíľku trvalo, kým rozhýbali kosti, potom však zapli. Divákov v polozaplnenej aréne potešil najmä gól ikony bratislavského Slovana Zdena Cígera a tlieskali aj krásnej kombinácii Rusznyáka, Richtera a Janeckého. V druhej časti tak tím Dáriusa Rusnáka otočil skóre. V závere si fanúšikovia vychutnali góly Hlinku a Kapuša, súper však odpovedal dvoma zásahmi Kovalenka a v predĺžení rozhodol o jeho výhre Siomin.

Zápas legiend:

Česko a Slovensko - Rusko 7:8 pp (1:3, 4:1, 2:3 - 0:1)

Góly: 4. Liba, 24. Cíger, 27. Janecký, 29. Janecký, 30. Droppa, 53. Hlinka, 57. Kapuš - 11. Varickij, 14. Balderis (tr. strieľanie), 19. Žamnov (tr. strieľanie), 33. Iľjin, 48. Siomin, 60. Kovalenko, 60. Kovalenko (tr. strieľanie), 61. Siomin.

Legendy Česka a Slovenska (Tím Dáriusa Rusnáka): Bříza (28. Rybár) - Sekeráš, Varholík, Kučera, Svoboda, Droppa, Hecl, Gudas, Hajdušek - Liba, Hlinka, Cíger - Rusznyák, Janecký, Richter - Dornič, Kapuš, Pethö - Kameš, Válek, Svozil

Legendy Ruska (Tím Alexandra Jakuševa): Myškin (14. Michajlovskij) - Kanarejkin, Ľapkin, Gimajev, Gusarov, Malachov, Kasparaitis - Kamenskij, Medvedev, Kovalenko - Balderis, Žamnov, Jakubov - Varickij, Šepelev, Iľjin - Toržkov, Šalimov, Anisin - Lebedev, Siomin, Čižmin, Štepa