15. apríla 2010

V zápase o 3. miesto víťazstvo MBK Ružomberok

Basketbal - extraliga žien - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá): ŽBK Whirpool Poprad - MBK Ružomberok 67:71 (22:14, 21:26, 15:15, 9:16) - stav série 1:1 ...

mbk ruzomberok Foto: SITA

POPRAD 15. apríla (WEBNOVINY) - Basketbal - extraliga žien - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

ŽBK Whirpool Poprad - MBK Ružomberok 67:71 (22:14, 21:26, 15:15, 9:16) - stav série 1:1
Najviac bodov: Tetemondová 17, Lalovičová 14, Brackettová 11 - Podešvová 12, Kerrová 10, Murphyová 9
TH: 16/11 - 16/12, fauly: 17 - 20, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Brziak - Karniš, Turčina, 1300 divákov

Poprad viedol v tomto zápase manažér klubu Peter Valo, pretože tréner Skočovski pre tri technické chyby musel sledovať zápas v hľadisku. Popradčanky začali vo veľkom štýle a v 4. min viedli 13:3 a držali celú štvrtinu súpera na dištanc. Ružomberčanky začali však ďalšiu časť ako vymenené, vedomé si, že už sa s výsledkom nemôžu zahrávať. Úvodná šnúra 10 bodov ich po prvý raz dostala do vedenia v 14. min (24:22). Potom to do prestávky bolo na ukazovateli skóre ako na hojdačke. Domáce vyrobili niekoľko chýb, čo súper nekompromisne trestal. Aj v tretej časti začali lepšie hostky. Potom sa znova hralo obojstranne veľmi vyrovnane a súperi sa striedali vo vedení. Poslednú štvrtinu sa strelecky viac presadzovali hostky a to rozhodlo o ich víťazstve. Vyrovnali tým stav série hranej na tri víťazstvá na 1:1.