Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. septembra 2019

V. Zelenskyj verí, že stretnutie s Trumpom bude zmysluplnéUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, archívna snímka.Zdieľať
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 24. septembra (TASR) - Novozvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj očakáva, že tohtotýždňové stretnutie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom v New Yorku bude "zmysluplné a produktívne". S odvolaním sa na vyhlásenie prezidentskej kancelárie zverejnené v utorok o tom informovala agentúra Reuters. Zelenskyj zároveň zdôraznil, že Kyjev potrebuje podporu Washingtonu.


Prezident taktiež vyjadril nádej, že čoskoro dôjde aj k stretnutiu lídrov Ukrajiny, Ruska, Francúzska a Nemecka, aby diskutovali o spôsoboch vyriešenia konfliktu v Donbase. Ako vysvetlila agentúra Ukrinform, hovoril o stretnutí normandského formátu, diplomatického zoskupenia najvyšších predstaviteľov zmienených štyroch krajín a ich ministrov zahraničných vecí, ktorého cieľom je urovnať krízu na východe Ukrajiny.

"Chceme z toho stretnutia odísť s istými výsledkami týkajúcimi sa konkrétnych podmienok ukončenia vojny a vrátenia našich území," dodal Zelenskyj.

Zelenskyj je v dňoch 23. - 26. septembra na návšteve Spojených štátov pri príležitosti zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tohtoročný Ekofest je zameraný na separovanie odpadu
<< predchádzajúci článok
ODSTAVENIE BRITSKÉHO PARLAMENTU BOLO NEZÁKONNÉ, ROZHODOL NAJVYŠŠÍ SÚD

V. Zelenskyj verí, že stretnutie s Trumpom bude zmysluplné - diskusné fórum čitateľov