Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH 2018 v Pjongčangu

21. februára 2018

V zjazde žien ide zlato zo ZOH Taliansku, Kantorová na 29. miesteSlovenská lyžiarka Barbara Kantorová na trati zjazdu žien v stredisku Čongson na XXIII. ZOH v Pjongčangu 21. februára 2018. Kantorová skončila na 29. mieste.Zdieľať
Slovenská lyžiarka Barbara Kantorová na trati zjazdu žien v stredisku Čongson na XXIII. ZOH v Pjongčangu 21. februára 2018. Kantorová skončila na 29. mieste. Foto: TASR/AP
 
Pjongčang 21. februára (TASR) - Olympijskou šampiónkou v zjazde sa stala Talianka Sofia Goggiová, striebro si vybojovala Nórka Ragnhild Mowinckelová so stratou len 0,09 sekundy, bronz patril Američanke Lindsey Vonnovej, ktorá za víťazkou zaostala o 0,47 s. Zo slovenských zjazdárok skončila Barbara Kantorová (+6,77) na 29. mieste, Petra Vlhová preteky nedokončila.


Pod 1:40 min zašla trať ako prvá Weiratherová a s napätím sa čakalo, ako si s nástrahami v lyžiarskom centre Čongson poradí líderka Svetového pohára v zjazde Goggiová. Aj keď začala pomalšie, ku koncu v technických častiach trate zrýchľovala a o 0,63 sekundy Weiratherovú predstihla. Za jednu z najväčších favoritiek spolu s Goggiovou sa považovala olympijská šampiónka z Vancouveru 2010 Vonnová. Už jej vyhlásenia pred štartom napovedali, že nič iné ako zlato si nepripúšťa. Vonnová začala na prvom medzičase v 'zelenom' čísle, no postupne strácala a v polovici trate bolo zrejmé, že ťažko Goggiovú ohrozí. Aj keď aj Američanka stlačila výsledný čas pod 1:40, na Goggiovú jej chýbalo 0,47 s. Smolu mala Rakúšanka Venierová, síce rýchla na medzičasoch, no s pádom a predčasným koncom, zjazd nedokončili ani Švajčiarky Gutová, Fluryová, Talianky Fanchiniová, Brignoneová, Delagová a ďalšie, dovedna osem. Preniknúť na stupne sa márne usilovala Američanka McKennisová, v hornej časti zo všetkých najrýchlejšia, v cieli v konečnom poradí piata. Až Nórka Mowinckelová, strieborná z obrovského slalomu, poprehadzovala medailový stupeň. Na medzičasoch neustále tesne atakovala Goggiovú a v cieli ju od nej delilo len 0,09 sekundy. Sama tomu nechcela veriť a aj jej gestá, keď sa s veľkým údivom chytala za hlavu, nasvedčovali, že striebro vôbec nečakala. S úľavou si mohla vydýchnuť aj Goggiová, historicky prvá olympijská šampiónka z Talianska v zjazde.

O solídnejšie umiestenie sa pokúšala medzi 39 štartujúcimi aj dvojica slovenských zjazdárok, Petra Vlhová s číslom 31 a Barbara Kantorová s 37. Vlhová po výbornom štarte napokon 100-kilometrovú rýchlosť nezvládla a zjazd nedokončila. "Bola som tam trošku neskoro, potom nasledoval skok a už som nestihla zareagovať, pretože som bola úplne ináč vytočená. Nemala som smer na bránku a potom sa to už nedalo zachrániť," povedala Vlhová pre TASR v cieľových priestoroch. Kantorovej sily stačili na 29. priečku: "Na tréningové pomery, ako sa venujeme zjazdu, môžem to zhodnotiť len kladne. Škrtli nám kombinačný tréning zjazdu a už vo štvrtok je kombinácia, tak som si nechcela dať deň pauzu pred pretekmi. Zo skúseností viem, že mám potom lepší pocit a viac si verím. Preto som absolvovala aj súťažný zjazd."


 

Výsledky

 
zjazd žien:
1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:39,22,
2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,09,
3. Lindsey Vonnová (USA) 0,47,
4. Tina Weiratherová (Licht.) 0,63,
5. Alice McKennisová (USA) 1,02,
6. Corinne Suterová (Švajč.) 1,07,
7. Breezy Johnsonová (USA) 1,12,
8. Michelle Gisinová (Švajč.) 1,33,
9. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 1,42,
10. Ramona Siebenhoferová (Rak.) 1,76,
29. Barbara KANTOROVÁ 6,77,
Petra VLHOVÁ (obe SR) nedokončila

Vyslaní redaktori TASR Andrej Bezák a Peter Horváth

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kombinačnom zjazde treba byť do 30-ky, zhodli sa Slovenky
<< predchádzajúci článok
OSEMFINÁLE LM: Bayern v prvom osemfinále Ligy majstrov vyhral 5:0, Chelsea remizovala s FC Barcelona

V zjazde žien ide zlato zo ZOH Taliansku, Kantorová na 29. mieste - diskusné fórum čitateľov