02. septembra 2007

Van Leijen víťazom Okolo Slovenska

Holanďan Joost van Leijen sa stal celkovým víťazom 51. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré vyvrcholili v nedeľu záverečnou etapou na cestách bratislavského kraja so štartom a ...

MALACKY 2. septembra (WEBNOVINY) - Holanďan Joost van Leijen sa stal celkovým víťazom 51. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré vyvrcholili v nedeľu záverečnou etapou na cestách bratislavského kraja so štartom a cieľom v Malackách. Posledný finiš tohtoročných pretekov patril Poliakovi v služách tímu DHL Author Kazimierzovi Stafiejovi. Posledná 5. etapa už zmenu poradia na vedúcich priečkach nepriniesla, celkovo druhú pozíciu obsadil Čech Martin Mareš, tretí skončil Poliak Marcin Sapa. Zo Slovákov sa najvyššie umiestnil Maroš Kováč z Dukly Trenčín, ktorému patrila konečná 6. priečka. Najlepším vrchárom na 51. ročníku sa stal Slovinec Mitja Mahorič, najaktívnejším jazdcom bol Čech Martin Mareš, súťaž cyklistov do 23 rokov vyhral Slovinec Vid Ogris a medzi tímami sa presadili jazdci českého PSK Whirpool.