18. augusta 2016

Varga podal heroický výkon:V olympijskom triatlone obsadil 11. priečku

Slovenský triatlonista Richard Varga

Slovenský triatlonista Richard Varga Foto: TASR/Martin Baumann
Rio de Janeiro 18. augusta (TASR) - Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil vo štvrtkovej olympijskej súťaži mužov v Riu de Janeiro jedenástu pozíciu. Časom 1:47:17 hodiny zlepšil 22. priečku spred štyroch rokov.

Suverénnym víťazom sa stal britský obhajca z Londýna 2012 Alistair Brownlee, druhý bol jeho brat Jonathan Brownlee, ktorý si na predchádzajúcich olympijských hrách pripísal bronz. Ten v Brazílii získal Henri Schoeman z Juhoafrickej republiky.

Štartovalo 55 pretekárov, do cieľa sa nedostala pätorka. Varga rovnako ako v Londýne ovládol plaveckú časť na 1500 metrov, v ktorej dosiahol medzičas 17:18 minúty. Tiež po cyklistickom úseku (38,48 km) priviedol na čele desaťčlennú skupinu lídrov, klesol až v záverečnom desaťkilometrovom behu.