18. mája 2014

Varga v Bratislave druhý, zvíťazil Nemec Nieschlag

Na snímke preteky Cup, muži ELITE, druhý v cieli Richard Varga zo Slovenska.

Bratislava 18. mája (TASR) - Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil druhé miesto na nedeľňajších pretekoch Európskeho pohára v triatlone. Víťazom podujatia Prestigio City Triathlon sa na bratislavskej Kuchajde stal Nemec Justus Nieschlag. Juniorský majster Európy bol v cieli o päť sekúnd rýchlejší ako mladý Slovák, ktorý je aktuálne trinásty muž svetového rebríčka ITU a ôsmy v seriáli svetového šampionátu. Varga sa držal na čele pretekov po celý jeho priebeh. Po plaveckej časti bol druhý, po 20,4 km na bicykli vybiehal do záverečnej časti na štvrtej priečke. V dramatickom finiši uhájil druhé miesto pred Nemcom Weissom. Ten neskôr dostal trest a tretí tak skončil Mattias Steinwender z Talianska.

Výsledky Pretigio City Triathlon:
1. Justus Nieschlag (Nem.) 56:41 min, 2. Richard Varga (SR) 56:46, 3. Mattias Steinwendner (Tal.) 56:57