03. marca 2021

Vasilevskij zlikvidoval 28 striel Dallasu a pridal tretí shutout za sebou, Černák zbieral bodyčeky (video)

Andrej Vasilevskij už je držiteľom Stanleyho pohára, preto sa rozhodol užiť si pár minút slávy aj ako výnimočný jednotlivec. Ruský brankár ...

lightning_stars_hockey_94397 871c803d148842d9b7a405404dce7521 676x451 3.3.2021 (Webnoviny.sk) - Andrej Vasilevskij už je držiteľom Stanleyho pohára, preto sa rozhodol užiť si pár minút slávy aj ako výnimočný jednotlivec. Ruský brankár tímu Tampa Bay Lightning vychytal tretí zápas za sebou s nulou na konte inkasovaných gólov, už dvakrát za sebou si na ňom "vylámali zuby" hráči Dallasu.

Na víťaznej vlne

Po nedeľňajšom triumfe 5:0 sa v ďalšej repríze finále play-off z vlaňajšej sezóny v American Airlines Center v Dallase zrodilo víťazstvo Tampy Bay 2:0. Vasilevskij predtým udržal čisté konto aj proti Caroline (3:0) a gól celkovo nedostal už 200:45 min. Je to najdlhšia bezchybná séria v tejto sezóne NHL aj vo Vasilevského kariére. Dosiaľ ňou bolo 184:49 min na prelome rokov 2017 a 2018.

"Úžasne si verí a momentálne je na víťaznej vlne. A najviac sa zlepšil v tom, ako dokáže sám seba upokojiť počas zápasu. Je skvelé vidieť jeho herný aj osobnostný rast," pochválil Vasilevského tréner Jon Cooper. Poklonu fenomenálnemu Rusovi zložil aj Rick Bowness z lavičky Dallasu: "Dnes ukázal, prečo je najlepší v celej súťaži. Ak by proti nám stál iný brankár, nejaký gól určite dáme."

Gól nedostal viac ako desať tretín

Vasilevskij sa stal 70. brankárom v histórii NHL, ktorí prekonali hranicu 200 minút bez inkasovaného gólu. Klubový rekord Johna Grahama z roku 2006 má hodnotu 202:46 min a je takmer nepochybné, že 26-ročný rodák z Ťumeňa ho v najbližšom zápase prekoná. Gól už nedostal viac ako desať tretín, počas ktorých čelil 92 strelám z hokejok súperových hráčov.

"Keď sa darí brankárovi, veria si aj hráči pred ním. Ani počas víťaznej série sme nehrali stále výborne, ale k vás drží gólman vzadu, dokážete vyhrávať aj zápasy s nízkym počtom gólov," skonštatoval útočník Tampy Bay Blake Coleman.

Sekera chýbal

Víťazný gól v utorkovom zápase proti Dallasu strelil už v 8. min český útočník Ondřej Palát, triumf 2:0 pečatil 5 sekúnd pred koncom tretej tretiny do prázdnej bránky Yanni Gourde. Slovák Erik Černák odohral v obrane Lightning 22 minút bez strely na bránku. Zapísal si však tri bodyčeky, dva bloky a jeden plusový bod. V tíme Dallasu chýbal pre chorobu slovenský obranca Andrej Sekera.

Hráči Tampy Bay aktuálne natiahli víťaznú sériu na päť zápasov a s 31 bodmi sú lídrami Centrálnej divízie NHL. Rovnaký počet bodov majú aj hokejisti Caroliny, ale na konte o dva zápasy viac. Dallas pokračuje v slabých výkonoch, prehral deviatykrát z desiatich zápasov a v tabuľke Centrálnej divízie je posledný so 16 bodmi.

Zdroj: Webnoviny.sk - Vasilevskij zlikvidoval 28 striel Dallasu a pridal tretí shutout za sebou, Černák zbieral bodyčeky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.