Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2013

Väzenská vzbura vo Venezuele si vyžiadala desiatky obetíNajmenej 50 ľudí prišlo o život a ďalších 90 utrpelo zranenia po tom, ako v jednej z venezuelských väzníc vypukli v piatok násilnosti. K tragédii prišlo v nápravno-výchovnom zariadení Uribana v ...Zdieľať
vazenie CARACAS 26. januára (WEBNOVINY) - Najmenej 50 ľudí prišlo o život a ďalších 90 utrpelo zranenia po tom, ako v jednej z venezuelských väzníc vypukli v piatok násilnosti. K tragédii prišlo v nápravno-výchovnom zariadení Uribana v štáte Lara na severe latinskoamerickej krajiny.


Násilnosti vypukli po tom, ako médiá zverejnili informáciu, že do väznice smeruje armáda. Jej príslušníci mali za úlohu prehľadať väzňov a zobrať im zbrane. Na tragédiu už reagovali aj politici, ktorí ju označili za jednu z najhorších svojho druhu. Opozičný líder Henrique Capriles z násilia obvinil "nekompetentnú a nezodpovednú vládu".

Medzi obeťami sú tak väzni ako aj zamestnanci zariadenia vrátane strážnikov. Väčšina z nich zomrela na následky strelných poranení. Presný počet obetí tragédie zatiaľ nie je známy a môže sa ešte zvýšiť.

Venezuelské väznice sú notoricky známe najmä pre svoju preplnenosť. Pôsobia v nich aj ozbrojené gangy, ktorých príslušníci sa vedia dostať k zbraniam. Väznica Uribana je údajne v tomto smere jednou z najproblémovejších v celej krajine.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zbierka na Katolícku univerzitu v Bratislave nebude
<< predchádzajúci článok
Šéfka národnej knižnice žaluje svojho predchodcu

Väzenská vzbura vo Venezuele si vyžiadala desiatky obetí - diskusné fórum čitateľov