Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júla 2021

Väzni odsúdení za vraždu zajali vo Švédsku dvoch dozorcov a zabarikádovali sa s nimiDvaja väzni vo Švédsku si v stredu vzali dvoch dozorcov vo väzení ako rukojemníkov a zabarikádovali sa s nimi. Podľa švédskej väzenskej a probačnej služby je situácia veľmi nebezpečná. Rukojemnícka ...Zdieľať
sweden_prison_hostage_41648 807c1c22901d4d0b8a92bcb749e7a57a 676x451 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Dvaja väzni vo Švédsku si v stredu vzali dvoch dozorcov vo väzení ako rukojemníkov a zabarikádovali sa s nimi. Podľa švédskej väzenskej a probačnej služby je situácia veľmi nebezpečná. Rukojemnícka dráma sa odohráva vo väzení v meste Eskilstuna, zhruba 120 kilometrov západne od Štokholmu.


Väzni zajali dozorcov po tom, ako po poludní vtrhli do miestnosti pre stráž a zakryli bezpečnostné kamery, uviedla väzenská služba. Vyjednávači a polícia sú vo väzení, no situácia viazne, vyjadril sa pre agentúru TT predstaviteľ bezpečnosti Jörgen From Nordin.

Agentúra TT informovala, že väzni si odpykávajú tresty za vraždu. Podľa švédskych médií požadujú vrtuľník, aby im pomohol v úteku.

Švédske noviny Aftonbladet uvádzajú, že muži sú vo veku 30 a 24 rokov a v čase vlámania sa do miestnosti dozorcov boli vyzbrojení žiletkami. Podľa novín navrhli, že prepustia jedného z rukojemníkov výmenou za to, že ďalší väzni dostanú 20 pízz s kebabom.

Aftonbladet zverejnil fotografie miestnej pizzerie, ako pripravuje a nakladá pizze do auta, ktoré by ich malo odviezť do väznice.


Zdroj: Webnoviny.sk - Väzni odsúdení za vraždu zajali vo Švédsku dvoch dozorcov a zabarikádovali sa s nimi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Asociácia hotelov Grécka uznáva prijate platby a zálohy ako svoje záväzky voči slovenským cestovkám
<< predchádzajúci článok
Správa eurokomisie o právnom štáte na Slovensku vyznieva pozitívne, tvrdí ministerstvo spravodlivosti

Väzni odsúdení za vraždu zajali vo Švédsku dvoch dozorcov a zabarikádovali sa s nimi - diskusné fórum čitateľov