24hod.sk    Auto moto

13. apríla 2009

VC Kataru v kráľovskej kubatúre pre Austrálčana Stonera

Austrálčan Casey Stoner na Ducati sa stal v kráľovskej kubatúre MotoGP víťazom Veľkej ceny Kataru, úvodného podujatia majstrovstiev sveta cestných motocyklov. Stoner triumfoval v Katare už tretí ...

LOSAIL/DAUHA 13. apríla (WEBNOVINY) - Austrálčan Casey Stoner na Ducati sa stal v kráľovskej kubatúre MotoGP víťazom Veľkej ceny Kataru, úvodného podujatia majstrovstiev sveta cestných motocyklov. Stoner triumfoval v Katare už tretí rok po sebe. Na druhú priečku odsunul úradujäúceho svetového šampióna Taliana Valentina Rossiho na Yamahe. Tretí skončil ma okruhu Losail ďalší jazdec Yamahy Španiel Jorge Lorenzo.

Stoner zvíťazil systémom štart - cieľ s pohodovým náskokom takmer ôsmich sekúnd pred Rossim, pričom ešte predtým vyhral aj kvalifikáciu. Preteky v kráľovskej kubatúre MotoGP mali pôvodne odjazdiť tak ako zostávajúci program v Katare už v nedeľu, no prudký lejak napokon spôsobil ich odklad na pondelok.

Výsledky:

MotoGP: 1. Casey Stoner (Austr./Ducati) 42:53,984 min, 2. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +7,771, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +16,244, 4. Colin Edwards (USA/Yamaha) +24,410, 5. Andrea Dovizioso (Tal./Honda) +27,263, 6. Alex De Angelis (JAR/Honda) +29,883.

Poradie MS (po 1 pretekoch zo 16): 1. 1. Casey Stoner (Austr./Ducati) 25 bodov, 2. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 20, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 16, 4. Colin Edwards (USA/Yamaha) +13, 5. Andrea Dovizioso (Tal./Honda) 11, 6. Alex De Angelis (JAR/Honda) 10.