Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. decembra 2017

Vedci objavili pozostatky nového dinosaura, vyzerá ako kačicaV pieskovcových skalách na území Mongolska objavili paleontológovia takmer zachované pozostatky nového, doteraz nepoznaného druhu dinosaura. Nepodobá sa však na nič, čo sme si doteraz ...Zdieľať
 Vedci objavili pozostatky nového dinosaura, vyzerá ako kačica

WASHINGTON 7. decembra  - V pieskovcových skalách na území Mongolska objavili paleontológovia takmer zachované pozostatky nového, doteraz nepoznaného druhu dinosaura.


Nepodobá sa však na nič, čo sme si doteraz s pojmom dinosaurus spájali. Ako uvádza skupina vedcov pod vedením paleontológa Dennisa Voetena z Univerzity Palackého v Olomouci, ktorí o objave informujú v najnovšom čísle magazínu Nature, dinosaurus sa zo všetkého najviac podobá na kačicu s dlhým labutím krkom, papuľu má ako krokodýl a plutvy ako tučniak, ktoré mu umožňovali plávať.

Tvor bol len asi 45 centimetrov vysoký a je to vôbec prvý známy dvojnohý mäsožravý dinosaurus, ktorý vedel plávať. Vedci ho pomenovali Halszkaraptor escuilliei, podľa zosnulej poľskej paleontologičky Halszky Osmólskej, ktorá sa špecializovala na dinosaury žijúce na území dnešného Mongolska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vedci objavili pozostatky nového dinosaura, vyzerá ako kačica © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Da Vinciho obraz Salvator mundi vystavia v novom Louvri
<< predchádzajúci článok
Československá spevácka diva Dara Rolins oslavuje

Vedci objavili pozostatky nového dinosaura, vyzerá ako kačica - diskusné fórum čitateľov