Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2020

Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokovVeľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov. V piatok sa teplota na juhovýchode Anglicka vyšplhala na viac ako 36 stupňov Celzia. Ľudia sa vybrali na pobrežie, no úrady ich ...Zdieľať
horucavy velka britania 676x451 9.8.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov. V piatok sa teplota na juhovýchode Anglicka vyšplhala na viac ako 36 stupňov Celzia. Ľudia sa vybrali na pobrežie, no úrady ich vyzvali, aby dodržiavali sociálne odstupy súvisiace s koronavírusom.


V piatok o 15:00 tamojšieho času namerali na londýnskom letisku Heathrow 36,4 stupňa Celzia. Je to najvyššia augustová teplota v krajine od roku 2003. Pred týždňom pritom namerali na letisku 37,8 stupňa Celzia.

Meteorológovia predpokladajú, že až do stredy sa v niektorých oblastiach nočná teplota dostane na 19 až 22 stupňov Celzia a niektorí ľudia preto môžu mať problémy so spánkom. Podľa BBC Weather sú častejšie tropické noci dôsledkom globálneho otepľovania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od roku 2006 zbankrotovalo na Slovensku viac ako 45-tisíc dlžníkov
<< predchádzajúci článok
Po výbuchu v Bejrúte padajú prvé hlavy politikov, ministerka informácií sa vzdala svojej funkcie

Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov - diskusné fórum čitateľov