Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

12. júna 2021

Veľryba si pomýlila potápača s potravou, lovec homárov skončil v jej tlameProfesionálny lovec homárov skončil v tlame vráskavca dlhoplutvého. Prípad sa stal v oblasti Cape Cod v americkom štáte Massachusetts. Päťdesiatšesťročný Michael Packard pre WBZ-TV po ...Zdieľať
velryba 676x372 12.6.2021  - Profesionálny lovec homárov skončil v tlame vráskavca dlhoplutvého. Prípad sa stal v oblasti Cape Cod v americkom štáte Massachusetts.


Päťdesiatšesťročný Michael Packard pre WBZ-TV po prepustení z nemocnice povedal, že plával približne 14 metrov pod hladinou neďaleko Provincetownu, keď "zacítil obrovský náraz a všade okolo nastala tma".

Najprv si myslel, že ho napadol žralok, čo sa v týchto vodách stáva pomerne často. Potom si uvedomil, že necíti žiadnu bolesť ani žraločie zuby. "Potom som si povedal, ó, môj Bože, som v tlame veľryby a chce ma prehltnúť. Povedal som si, že toto je môj koniec, zomriem," prezradil muž, ktorý v týchto chvíľach myslel na svoju manželku a deti.

Odhaduje, že v tlame strávil približne 30 sekúnd. Mohol dýchať, keďže mal kyslíkovú fľašu. Veľryba sa následne vynorila a vypľula ho von. Potápača zachránil jeho kolega na člne. Neutrpel žiadne vážne zranenia.

Vedec Charles “Stormy” Mayo, ktorý skúma veľryby, povedal, že takýto prípad je skutočne unikátny. Vráskavec nie je agresívny a podľa odborníka sa muž dostal do tlamy nešťastnou náhodou, keď si zviera hľadalo potravu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veľryba si pomýlila potápača s potravou, lovec homárov skončil v jej tlame © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návštevníkov Múzea kysuckej dediny čaká ochutnávka tradičných dobrôt
<< predchádzajúci článok
Mesto Topoľčany otvorilo bezpeňažný obchod

Veľryba si pomýlila potápača s potravou, lovec homárov skončil v jej tlame - diskusné fórum čitateľov