Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Veriaci cítia krivdu, reaguje KDH na zatvorenie kostolov a pravidlá lockdownu označilo za „mačkopsa“Veriaci dostali mylný sľub, že kostoly nebudú zatvorené. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tak reagovalo na vládou schválené opatrenia v boji proti pandémiiZdieľať
dfhbyfu 676x451 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Veriaci dostali mylný sľub, že kostoly nebudú zatvorené. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tak reagovalo na vládou schválené opatrenia v boji proti pandémii COVID-19, podľa ktorých budú okrem iného zakázané verejné bohoslužby. KDH považuje prijaté pravidlá lockdownu za „mačkopsa“.

Lockdown s kompenzáciami


Isté skupiny obyvateľstva podľa hnutia oprávnene cítia krivdu, lebo pravidlá namiesto rešpektovania odborníkov aplikujú na ľudí naopak dvojaký meter. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa KDH Lenka Halamová.

„Opatrenia musia byť spravodlivé a vykonateľné, inak nebudú účinné. Zdravotníctvo kolabuje, preto sme za lockdown pre všetkých s kompenzáciami. Ale mali by sme počúvať odborníkov, nie v napätej situácii ľuďom oznámiť, že niekoľkým sa vyhovie a iní nech to vydržia. Buď hasíme oheň ako celok, alebo nič,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Veriaci cítia krivdu


Vláda podľa KDH po dlhom čase rozhodovania nakoniec ustúpila viacerým skupinám a opäť neposlúchla odborníkov. „Je prirodzené, že ľudia ťažko prijímajú, ak majú byť školy otvorené bez obmedzení, ale bohoslužby majú čeliť tvrdým reguláciám. Že sa možno učiť v interiéri, ale športovať v kolektíve vonku už nie. Že výrobná sféra pobeží s nedotiahnutými pravidlami v režime OTP, ale mnohí živnostníci v službách nemôžu podnikať,“ pokračoval.

Podľa KDH veriaci prirodzene cítia krivdu voči prijatým opatreniam. Zdôraznil, že cirkvi deklarovali jasný postoj k očkovaniu, dlhodobo vyzývajú k dodržiavaniu pravidiel a fungujú v obmedzenom režime. „Teraz im je vzatý aj ten. Ako sa však ukazuje, pri dôslednom dodržiavaní opatrení bohoslužby nie sú prekážkou, ale vzhľadom na potrebu duševného zdravia naopak vážnym predpokladom k úspešnému zvládnutiu covidu," zhodnotil Majerský.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva podľa KDH dokážu operatívne reagovať tak v iných oblastiach, ako aj pri otázke podujatí v kostoloch, čo umožňuje ponechať verejné bohoslužby podľa prijatého covid-automatu. „Vláda by prijaté pravidlá mala ešte raz zhodnotiť tak, aby pamätali na všetkých,“ doplnil.

Líder KDH dodal, že vzdelanie je pre spoločnosť nevyhnutné, ale dvojtýždňové prísnejšie opatrenia pre školy, ako ich navrhovali odborníci, by boli v tejto kritickej situácii pochopiteľné a dávali by lepšie vyhliadky na zastavenie vývoja pandémie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veriaci cítia krivdu, reaguje KDH na zatvorenie kostolov a pravidlá lockdownu označilo za „mačkopsa“ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cestovný ruch u nás krváca, ale Slováci môžu aj počas lockdownu veselo cestovať na dovolenky do zahraničia
<< predchádzajúci článok
PSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu

Veriaci cítia krivdu, reaguje KDH na zatvorenie kostolov a pravidlá lockdownu označilo za „mačkopsa“ - diskusné fórum čitateľov