Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. augusta 2022

Vetovať Matovičov rodinný balíček nebolo možné, tvrdí Gröhling a výroky OĽaNO považuje za nepravdivé (video)Strana Sloboda a Solidarita (SaS) tvrdí, že vetovať miliardový Rodinný balíček, s ktorým prišlo hnutieZdieľať
bp_5551 676x451 15.8.2022  - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) tvrdí, že vetovať miliardový Rodinný balíček, s ktorým prišlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), nebolo možné.


SaS preto považuje výroky OĽaNO o vetovaní balíčka za zavádzajúce a nepravdivé. V tlačovej správe o tom v pondelok informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Priznal úpravu novely na podnet ĽSNS


Podpredseda SaS a člen vyjednávacieho tímu Branislav Gröhling uviedol, že to bol práve Matovič, ktorý „nielen na koaličných radách, ale aj mediálne tvrdil, že jeho nespravodlivý a miestami škodlivý miliardový nápad nemôžeme vetovať, pretože je v súlade s programovým vyhlásením vlády."

Doplnil, že OĽaNO uznalo iba veto SaS na vyššie dane. Gröhling priznal, že SaS a strana Za ľudí apelovali na Matoviča, aby s poslancami Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) neprelamoval veto prezidentky.

„Matovič priznal, že na podnet ĽSNS upravoval znenie novely, bolo to pre nás prekročenie Rubikonu. Matoviča sme varovali, že takáto spolupráca so sebou prinesie následky," dodal Gröhling, ktorý je presvedčený, že líder OĽaNO škodí Slovensku.

Podpredseda SaS by bol rád, keby to priznali aj ďalší koaliční poslanci, „ktorým je prednejší charakter ako poslanecká stolička."

Vetovať balíček vraj nemalo cenu


Ministerka spravodlivosti a členka vyjednávacieho tímu SaS Mária Kolíková potvrdila, že na koaličných radách viackrát zaznelo, že vetovať spomínaný balíček nemá cenu.

„Bola to podobná situácia ako pri rôznych bonusoch z réžie Igora Matoviča v boji proti pandémii, keď pri uplatnení veta SaS bola zrazu použitá kvázi právnická analýza, že veto sa použiť nedá," povedala ministerka. Dodala, že koaličná zmluva prikazuje rešpektovať koaličných partnerov a koaličné rozhodnutia.

„Pri hrubom porušení legislatívneho procesu proti vôli koaličného partnera je to automaticky hrubým porušením koaličnej zmluvy," skonštatovala Kolíková. Na záver doplnila, že slovné útoky smerom k SaS ohľadom porušenia veta sú „slovným cvičením, ktoré, verím, že bežný občan vie dobre prečítať."
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Vetovať Matovičov rodinný balíček nebolo možné, tvrdí Gröhling a výroky OĽaNO považuje za nepravdivé (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kandidačné listiny pre nadchádzajúce voľby je možné podať do konca augusta, súčasťou musia byť podpisy voličov kraja
<< predchádzajúci článok
Finančná správa zaistila viac ako 160-tisíc kusov nelegálnych cigariet, zadržali niekoľko osôb (foto)