Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. februára 2011

Vetrák nevidí dôvod vyjadrovať sa k žalobámÚrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí nevidí podľa šéfa tlačového a informačného odboru úradu ...Zdieľať
vetrak Nový predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Milan VetrákFoto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) - Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí nevidí podľa šéfa tlačového a informačného odboru úradu Igora Kováča dôvod, "aby sa vyjadroval k žalobám, ktoré sa ho priamo netýkajú a boli vydané v súvislosti so spormi medzi jednotlivými členmi Svetového združenia Slovákov v zahraničí (SZSZ) bez ohľadu na to, ktorá strana bola v spore úspešná". Reagoval tak na informáciu, že novovymenovaný predseda úradu Milan Vetrák prehral súdny spor so SZSZ. Ako uviedol pre agentúru SITA Kováč, tým, že sa Vetrák vzdal členstva v SZSZ ku dňu vymenovania do svojej funkcie a dal súčasne pokyn na stiahnutie predmetných žalôb, dal jednoznačne najavo, že sa na rozkole medzi krajanmi nemieni ako predseda úradu naďalej podieľať. Rozkol podľa neho vniesol do združenia v roku 2006 jeho predseda Vladimír Skalský. "Podľa informácií, ktorými úrad v tejto súvislosti disponuje, však nie sú slová pána Skalského pravdivé ani v tomto prípade," dodal Kováč.

Skalský v utorok informoval, že má k dispozícii rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, podľa ktorého Vetrák prehral so SZSZ súdny spor. Novovymenovaný predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí podľa neho podal na SZSZ žalobu "proti nečinnosti orgánu verejnej správy" so zdôvodnením, že revízna a zmierovacia komisia združenia nevydala v rozpore so svojimi povinnosťami v lehote šesť mesiacov rozhodnutie vo veci jeho podnetov. Ako Skalský uviedol, Najvyšší súd SR sa stotožnil s argumentmi SZSZ, ktoré žalobu považuje za "šikanóznu a nedôvodnú."

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti budú v dopravno-bezpečnostných akciách pokračovať
<< predchádzajúci článok
Oslabili trhy Európy, USA aj Japonska

Vetrák nevidí dôvod vyjadrovať sa k žalobám - diskusné fórum čitateľov