Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

18. novembra 2020

Viac ako tisíc obyvateľov pribudlo v Petržalke vďaka zavedeniu pilotného parkovacieho systémuBratislavská Petržalka získala vďaka zavedeniu pilotného parkovacieho systému viac ako tisíc nových obyvateľov. Na ...Zdieľať
img_9155_copy 676x451 18.11.2020 - Bratislavská Petržalka získala vďaka zavedeniu pilotného parkovacieho systému viac ako tisíc nových obyvateľov. Na stredajšom online zasadnutí miestneho zastupiteľstva to uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka, ktorý prezentoval predbežné príjmy a výdavky v rámci parkovacej politiky.
"Do príjmov započítavame aj nárast príjmov od obyvateľov s trvalým pobytom, tieto peniaze budú dlhodobo prichádzať do rozpočtu," vysvetlil Hrčka a dodal, že od roku 2021 by mala mať Petržalka vďaka 1 970 novým obyvateľom vyššie ročné príjmy o približne 139-tisíc eur.

Petržalskí poslanci schválili aj navýšenie poplatkov za parkovanie na vyznačených miestach pre nerezidentov. Pre rezidentov zostáva parkovanie v mestskej časti aj naďalej bezplatné.

Nárast nových obyvateľov


Podľa starostu nastal preukázateľný nárast nových obyvateľov Petržalky od augusta minulého roka, keď sa spúšťala parkovacia politika.

"Štyri mesiace s najväčším prírastkom obyvateľov za posledných 25 rokov sú september až december 2019," podotkol Hrčka.

Parkovacie lístky aj pokuty


Mestská časť ušetrí približne 70-tisíc eur ročne tým, že si vykonáva obnovu dopravného značenia vo vlastnej réžii. Doterajšie náklady Petržalky na parkovaciu politiku sú podľa starostu približne 277-tisíc eur na dodávateľské faktúry, ďalších zhruba 150-tisíc eur predstavujú mzdové náklady.

"Od novembra 2019 sme získali viac ako 13-tisíc eur za predaj SMS parkovacích lístkov," vysvetlil starosta a dodal, že z tejto sumy je potrebné odpočítať náklady na službu. "Príjmy z pokút zatiaľ nemáme vyčíslené, ale odhadujeme, že predstavujú zhruba 5-tisíc eur," uzavrel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Viac ako tisíc obyvateľov pribudlo v Petržalke vďaka zavedeniu pilotného parkovacieho systému © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Členské štáty EÚ by mali urýchlene prijať reformy sociálnej a dôchodkovej legislatívy, odporúča Eurokomisia
<< predchádzajúci článok
Koľko stál jeden otestovaný počas celoplošného testovania? Obce uvádzajú rôzne sumy

Viac ako tisíc obyvateľov pribudlo v Petržalke vďaka zavedeniu pilotného parkovacieho systému - diskusné fórum čitateľov