Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2012

12. marca 2012

Viaceré známe tváre zostali pred bránami parlamentuVolebný neúspech SDKÚ-DS podľa oficiálnych informácií štatistického úradu spôsobil to, že do Národnej rady SR sa nedostali viaceré známe tváre z tejto strany. Dostatočnú podporu ...Zdieľať
slovaci rozhoduju v parlamentnych vo BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - Volebný neúspech SDKÚ-DS podľa oficiálnych informácií štatistického úradu spôsobil to, že do Národnej rady SR sa nedostali viaceré známe tváre z tejto strany.


Dostatočnú podporu občanov nezískal napríklad bývalý podpredseda parlamentu Milan Hort. Nedostatok hlasov nechal pred bránami parlamentu aj súčasnú starostku mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Tatianu Rosovú.

Sobota sa niesla v znamení neúspechu aj pre bývalého ministra školstva Eugena Jurzycu, do národnej rady sa nedostal ani dlhoročný poslanec za SDKÚ-DS Tomáš Galbavý.

Galbavý pre agentúru SITA povedal, že pozitívne vníma fakt, že ho voliči prekrúžkovali na pätnáste miesto v rámci SDKÚ-DS, a skonštatoval, že jeho pozícia päťdesiattrojky na kandidátke nebola spravodlivá. Galbavému však krúžkovanie nepomohlo a v parlamente sedieť nebude, keďže SDKÚ-DS získala len 11 mandátov. Ako uviedol, z politiky neodchádza, je nitrianskym krajským predsedom SDKÚ-DS.

Neúspešná bola aj Anna Belousovová, ktorej strana Národ a spravodlivosť získala 0,63 percenta hlasov, čo znamená, že v parlamente nebude sedieť ani sama Belousovová.

Naopak, do parlamentu sa na kandidátkach iných strán podľa informácií štatistického úradu podarilo dostať dvom bývalým predstaviteľom OKS. Na kandidátke Mosta-Híd uspel František Šebej, na kandidátke SaS Peter Osuský.

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti umožnili dostať sa do parlamentu ekoaktivistovi Mikulášovi Hubovi, či aktivistovi Alojzovi Hlinovi.

Hlina pre agentúru SITA povedal, že sa teší tejto dôvere, a chce urobiť všetko pre to, aby dôveru občanov nesklamal, pretože vníma zodpovednosť, ktorú úspech priniesol. Na otázku, do ktorého parlamentného výboru by sa rád dostal, zareagoval, že ešte nie je rozhodnutý, ale rozmýšľa nad Osobitným kontrolným výborom na kontrolu činnosti SIS.

Na kandidátke Mosta-Híd uspel aj primátor Martina Andrej Hrnčiar.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jarné prázdniny v Tatrách poznačilo nepriaznivé počasie
<< predchádzajúci článok
Počet mŕtvych na cestách za týždeň oproti vlaňajšku klesol

Viaceré známe tváre zostali pred bránami parlamentu - diskusné fórum čitateľov