Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

16. decembra 2011

Vianoce 2011 v slovenských mestáchPrípravy na Vianoce sa rozbehli nielen v domácnostiach, ale aj samotné mestá už naplno dýchajú vianočnou atmosférou. Portál Vianoce.sk oslovil primátorov slovenských miest s otázkou, aké vianočné a ...Zdieľať
vianocna ilustracka BRATISLAVA 16. decembra (WBN/PR) - Prípravy na Vianoce sa rozbehli nielen v domácnostiach, ale aj samotné mestá už naplno dýchajú vianočnou atmosférou. Portál Vianoce.sk oslovil primátorov slovenských miest s otázkou, aké vianočné a silvestrovské podujatia pripravili pre svojich návštevníkov tento rok. Aké sú teda Vianoce 2011 v slovenských mestách?


Vianoce na západe Slovenska

V Nitre, reprezentovanej primátorom Jozefom Dvončom, je od 3. do 23. decembra na Svätoplukovom námestí otvorené Vianočné mestečko s 31 stánkami, ktoré ponúkajú rôzne dobroty a zaujímavú paletu tradičných ľudovoumeleckých výrobkov. Atrakciou akiste je i vyrezávaný Betlehem, či 17 metrový vianočný stromček s 900 žiarivkami.

Peter Baláž, primátor mesta Topoľčany, uviedol, že do ich mesta predvianočnú atmosféru priniesol Mikuláš a že v ich meste „nebude chýbať živý Betlehem, podujatie Vianoce v ľudových tradíciách – ukážka toho, ako ich prežívali naši dedovia, domáca zabíjačka, primátorsky punč...“

Nové Mesto nad Váhom sa môže popýšiť dreveným betlehemom, ktorý obsahuje 34 súčastí, postáv a zvieratiek. "Najmenšia má 0,30 m a najväčšia 2,10 m. Týmto betlehemom sme sa zapísali do Knihy slovenských rekordov," prezradil Jozef Trstenský, primátor mesta.

Aj Stredoslováci sa majú čím pochváliť

V Žiline k tradičným podujatiam patrí Vianočný beh. “Mesto Žilina pozýva všetkých športovcov a otužilcov na 10. ročník Vianočného behu, ktorý sa uskutoční v sobotu 17.decembra 2012 netradične na Vodnom diele Žilina", hovorí primátor mesta Igor Choma.

V Banskej Bystrici sa podľa slov primátora, Petra Gogolu, väčšina programov nesie v znamení svetla a anjelov a na Silvestra budú mať v meste prvýkrát hudobný ohňostroj. V Dolnom Kubíne aj tento rok vyhodnotia Medzinárodnú súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu.

A ako sa bude sviatkovať na Východnom Slovensku?

"Mesto Svidník pripravuje v spolupráci s Pravoslávnou cirkevnou obcou už sedemnásty ročník vianočného benefičného koncertu cirkevných speváckych zborov", hovorí primátor Ján Holodňák.

Viliam Záhočák, primátor Michaloviec, zasa pozýva všetkých okrem iného aj na netradičnú súťaž "Streľba zátkou zo šampanského", ktorá sa bude konať v posledný deň roka 2011.

Informácie o Vianociach v ďalších slovenských mestách sa dozviete na:
http://vianoce.sk/24853/vianoce-v-mojom-meste.php

O portáli Vianoce.sk

Vianoce.sk je najväčší slovenský internetový portál s vianočnou tématikou. Ponúka čitateľom aktuálne vianočné správy, množstvo vianočných inšpirácií, vianočné recepty, hudbu. Informuje o vianočných podujatiach, trhoch, výstavách. Pre najmenších sú pripravené vianočné básničky, pesničky, hry a neodmysliteľný List Ježiškovi. Vo vianočnej ankete každý rok oslovuje známe osobnosti z kultúrnej, politickej a podnikateľskej sféry a taktiež dáva možnosť čitateľom vyjadriť sa k aktuálnym vianočným témam. Očakáva sa, že v tejto vianočnej sezóne navštívi hlavný slovenský vianočný portál viac ako pol milióna návštevníkov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Írsku referendum o fiškálnej únii nebude, tuší minister
<< predchádzajúci článok
Policajti zadržali utečencov z Konga aj pašované cigarety

Vianoce 2011 v slovenských mestách - diskusné fórum čitateľov