Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. februára 2007

Vicepremiér Čaplovič odcestuje na návštevu krajanovS krajanmi na Ukrajine sa tento víkend stretne vicepremiér Dušan Čaplovič. Ako sa uvádza v informácii zverejnenej na internetovej stránke Úradu vlády SR, do Užhorodu vicepremiéra pozvala ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) - S krajanmi na Ukrajine sa tento víkend stretne vicepremiér Dušan Čaplovič. Ako sa uvádza v informácii zverejnenej na internetovej stránke Úradu vlády SR, do Užhorodu vicepremiéra pozvala Oblastná kultúrno-osvetová organizácia Matice slovenskej na Zakarpatsku, ktorá je najväčšou krajanskou organizáciou na Ukrajine. Sprevádzať ho bude štátny tajomník ministerstva vnútra Vladimír Čečot a vedúca Ústavu politológie Univerzity P. J. Šafárika v Prešove a poradkyňa podpredsedu vlády SR Marcela Gbúrová.

Na Ukrajine delegácia okrem iného navštívi Špecializovanú všeobecnovzdelávaciu školu s vyučovacím jazykom slovenským a ukrajinským a Užhorodskú národnú univerzitu. Rokovať budú tiež s predstaviteľmi Zakarpatskej oblastnej štátnej administratívy a mesta Užhorod a stretnú sa s krajanmi na spoločensko-kultúrnom podujatí.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Január bol doteraz najteplejší v histórii
<< predchádzajúci článok
Ceny pohonných hmôt okrem LPG k 9. februáru vzrástli