Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. marca 2024

Vicepremiér Kmec sa stretol s generálnym tajomníkom OECD Cormannom, Slovensko súhlasí s podporou organizácie pre UkrajinuSlovensko súhlasí s podporou OECD pre Ukrajinu a považuje ju za dôležitý prvok pri obnove a rekonštrukcii krajiny. Zároveň chce podporiť slovenský podnikateľský sektor pri ...Zdieľať
655c7112e3441085003411 676x451 19.3.2024 (SITA.sk) - Slovensko súhlasí s podporou OECD pre Ukrajinu a považuje ju za dôležitý prvok pri obnove a rekonštrukcii krajiny. Zároveň chce podporiť slovenský podnikateľský sektor pri obnove ukrajinského hospodárstva a vytvoriť rámec finančnej podpory, najmä na základe nástroja EÚ pre Ukrajinu a záruk iných medzinárodných finančných inštitúcií, a tie smerovať prostredníctvom našej exportno-importnej banky.


Tieto závery vyplynuli zo spoločného stretnutia podpredsedu vlády SR pre plán obnovy Petra Kmeca s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathiasom Cormannom.

V krajine je potrebné obnovy prepojiť


Obnova a povojnová rekonštrukcia Ukrajiny musia ísť podľa Kmeca ruka v ruke s potrebnými reformami a integračnou perspektívou.

„Je nevyhnutné prepojiť obnovu zničenej infraštruktúry a obnovu hospodárstva s udržateľnými reformami, aby Ukrajina ako kandidátska krajina mohla napredovať na ceste integrácie,” zdôraznil Kmec.

Projekt sa čoskoro spustí


V najbližších mesiacoch sa spustí spoločný projekt OECD a plánu obnovy s názvom „Budovanie koherencie politík pre udržateľný rozvoj na centrálnej a regionálnej úrovni v Slovenskej republike".

Výzvy, s ktorými sa Slovensko, ale aj ostatné krajiny stretávajú, totiž vyžadujú podľa Kmeca medzirezortnú spoluprácu a spoločnú víziu, ktorá sa najlepšie vyjadruje konceptom udržateľnosti.

„Máme veľké očakávania a veríme, že tento projekt prinesie pozitívne výsledky. Ako podpredseda vlády poskytnem plnú podporu jeho realizácii,” dodáva Kmec.


Zdroj: SITA.sk - Vicepremiér Kmec sa stretol s generálnym tajomníkom OECD Cormannom, Slovensko súhlasí s podporou organizácie pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska federácia novinárov odmieta návrh zákona o RTVS, ministerku Šimkovičovú vyzývajú k okamžitému stiahnutiu
<< predchádzajúci článok
Bezdomovec nemusí zaplatiť pokutu 200 eur z čias pandémie COVID-19, rozhodnutia boli vydané v hrubom rozpore so zákonmi