Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. augusta 2019

VIDEO: Alan Murin predstavuje nový singel VypínamIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 27. augusta (TASR) – Mladý Bratislavčan Alan Murin predstavuje novú skladbu s názvom Vypínam. Hudbu aj text songu v štýle new pop si zložil sám. Vyznáva sa v nej z toho, čo preňho znamená rodina a domov.


„Keď som sa prvýkrát vracal domov zo zahraničia, kde momentálne študujem, začala mi v hlave hrať melodická linka refrénu. Jednoducho som si od radosti spieval o tom, ako idem domov. Následne sa okolo tejto idei rozvinula celá pesnička,“ uviedol k vzniku skladby spevák.

Alan momentálne študuje hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo na Point Blank Music School v Londýne. „Práve preto, že milujem cestovanie a spoznávanie rôznych krajín a kultúr, sa mi aj pobytom v zahraničí utvrdila láska k tej našej. Samozrejme, v tom majú prsty aj moji najbližší, bez ktorých si život neviem predstaviť. Všade dobre, doma najlepšie. Do zahraničia ma dotiahla moja láska k hudbe, verím, že sa ňou raz budem môcť živiť,“ dodáva.V júli vydal Alan debutové EP s názvom 15 23 s trojicou nových piesní, úvodnou je Sám sebou, druhou práve Vypínam. Číslice v názve znamenajú čas vydania, 23 je dátum 23. júla, 15 čas vydania o 15:23 hodine.

„To, že hudbe chcem obetovať veľký kus života, som si uvedomil až ku koncu strednej školy, keď som zistil, ako veľmi je pre mňa dôležitá. Veľmi ma ovplyvnila sestra, ktorá mi púšťala rôznu zahraničnú tvorbu, akú som predtým nikdy nepočul. New pop pre mňa ako umelca predstavuje absolútnu slobodu. Môžem tvoriť a miešať žánre v závislosti od nálady a aktuálnych pocitov. Moje prvé EP vrátane skladby Vypínam, ktorá je jeho súčasťou, je vo výraznej miere ovplyvnené hip-hopom. Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na ďalšie skladby, kde sa bude prepletať pestrá paleta rôznych žánrov, ako napríklad pop, hip-hop, RnB, soul, DnB, dubstep, EDM či rock,“ doplnil.

Alan Murin, dvadsaťročný Bratislavčan je spevák, textár a producent. Hudbe sa venuje od 15 rokov, svoje prvé demo skladby vydával už v roku 2017. Najskôr pôsobil pod pseudonymom Sane. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole v Londýne so zameraním na hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo. V súčasnosti popri štúdiu investuje celú energiu do budovania svojej hudobnej kariéry na Slovensku. V tomto roku zverejnil pod vlastným menom, ako Alan Murin, svoje debutové EP 15 23 s troma skladbami, ktoré potvrdzujú jeho hudobné ambície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Scénickej žatve sa predstavia tri zahraničné divadelné súbory
<< predchádzajúci článok
Elita severskej krimiliteratúry

VIDEO: Alan Murin predstavuje nový singel Vypínam - diskusné fórum čitateľov