21. marca 2013

Po záverečných pretekoch Svetového pohára 2012/13 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa objavil na rôznych serveroch niekoľkosekundový filmový šot, na ktorom pri trati pretekov žien s hromadným ...

emil hegle svendsen CHANTY-MANSIJSK 21. marca (WEBNOVINY) - Po záverečných pretekoch Svetového pohára 2012/13 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa objavil na rôznych serveroch niekoľkosekundový filmový šot, na ktorom pri trati pretekov žien s hromadným štartom poskakuje muž s nohavicami spustenými až pod kolená a "povzbudzuje" skupinu tridsiatich pretekárok, ktoré bojujú o posledné body do celkovej klasifikácie.

Po niekoľkých dňoch sa podarilo odhaliť identitu tohto "exhibicionistu". Bol ním nórsky reprezentant Emil Hegle Svendsen, ktorý na februárových majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave privádzal súperov svojimi výkonmi do zúfalstva.

V piatich štartoch si vybojoval štyri tituly svetového šampióna. Mohol sa stať hviezdou sezóny, v Chanty-Mansijsku si reputáciu "trochu" pošramotil.

Údajne v tom nebol sám, spolu s ním si "zašpásovali" aj ďalší traja členovia nórskej reprezentácie a údajne aj obaja bratia Fourcadovci z Francúzska. "Áno, bol tam celý náš tím a spolu s nami aj Martin a Simon Fourcadovci. Všetci sme mali nohavice dole, kamery však zachytili iba mňa," bral to podľa portálu skisport.ru so smiechom na ľahkú váhu iniciátor akcie Emil Hegle Svendsen a pokračoval: "Možno sme to trochu prešvihli, ale verte, že sme všetci už videli aj oveľa tvrdšie porno."

"Bola to ´pomsta´ dievčatám za to, čo nám ony urobili v roku 2010, keď ich vtedy niekoľko na rovnakom mieste povzbudzovalo ´hore bez´," vysvetľoval Johannes Thingnes Bö, mladší brat slávnejšieho Tarjeia, ktorý údajne tiež bol v skupinke poskakujúcej popri trati.

K udalosti sa nemohol nevyjadriť prezident Medzinárodnej biatlonovej únie Anders Bessebeg. "Možno to chcelo byť vtipom, ale veľmi nevydareným. Boli to posledné preteky sezóny, o všetkom už bolo rozhodnuté, ale to nie je ospravedlnenie. Toto bolo neprimerané a primitívne trápne," zareagoval prvý muž svetového biatlonu.

Vedenie nórskeho tímu najskôr hralo "mŕtveho chrobáka", ale nakoniec muselo aj ono zaujať stanovisko. "Zisťujeme fakty. Ak sa potvrdí, že to boli naši pretekári, budeme si musieť s nimi o tom podebatovať. Je mi to ľúto," vyhlásil športový riaditeľ nórskeho reprezentačného družstva Per-Arne Botnan.