08. októbra 2013

Brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick urobil v pondelňajšom zápase NHL proti New Yorku Rangers školácku chybu. V tretej tretine za stavu 1:2 si puk, ktorý vyhodil počas oslabenia z ...

jonathan quick LOS ANGELES 8. októbra (WEBNOVINY) - Brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick urobil v pondelňajšom zápase NHL proti New Yorku Rangers školácku chybu.

V tretej tretine za stavu 1:2 si puk, ktorý vyhodil počas oslabenia z obranného pásma Ryan McDonagh, sám tečoval do vlastnej bránky.

Tréner "kráľov" Darryl Sutter si s prekvapeným výrazom v tvári pozeral opakovaný záber na "kocke" nad ľadom a nemohol veriť vlastným očiam, že namiesto toho, aby jeho tím v presilovke skóroval, dostal takýto lacný gól.

Z prvého gólu v sezóne sa v pondelok tešil Jaromír Jágr. Český útočník otvoril skóre zápasu, v ktorom "diabli" nakoniec prehrali na ľade Edmontonu 4:5 po samostatných nájazdoch a to aj napriek tomu, že vyhrávali 3:0 po dvoch tretinách. V nájazdoch rozhodol o bode navyše pre "olejárov" Jordan Eberle.

Brankár Devils Martin Brodeur mal dlho nádej na čisté konto, ktoré proti Edmontonu ešte nevychytal. Oilers patria spolu s Nashvillom a San Jose medzi trojicu tímov, proti ktorým chýba brankárskej legende shutout.

Hokejisti Edmontonu sa tak vyhli hrozbe najhoršieho štartu do sezóny od roku 1995 a v treťom vystúpení v ročníku sa tešili z prvého víťazstva.