07. mája 2013

Basketbalisti Miami nečakane prehrali v úvodnom stretnutí semifinálovej série Východnej konferencie NBA s Chicagom 86:93. Bulls sú pre Heat nepríjemným súperom, v základnej časti zastavili ich ...

chicago bulls MIAMI 7. mája (WEBNOVINY) - Basketbalisti Miami nečakane prehrali v úvodnom stretnutí semifinálovej série Východnej konferencie NBA s Chicagom 86:93.

Bulls sú pre Heat nepríjemným súperom, v základnej časti zastavili ich 27-zápasovú víťaznú sériu. Nate Robinson doviedol tím k úspechu 27 bodmi.

Chicago hralo opäť bez chorého Luola Denga. Pred súbojom si domáci krídelník LeBron James prevzal od komisára NBA Davida Sterna ocenenie pre najužitočnejšieho hráča základnej časti.

San Antonio sa v úvodnom súboji semifinále Západnej konferencie potrápilo doma s Golden State a vyhralo až po dvojnásobnom predĺžení 129:127.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Semifinále:

Miami - Chicago 86:93 (15:21, 22:16, 25:21, 24:35) - stav série: 0:1

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále:

San Antonio - Golden State 129:127 po dvojnásobnom predĺžení (25:28, 24:25, 31:39, 26:14 - 9:9, 14:12) - stav série: 1:0