Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júna 2012

Video: Grécky neonacistický poslanec zbil komunistkyAténska prokuratúra vydala vo štvrtok príkaz na zadržanie poslanca gréckej neonacistickej strany Zlatý úsvit, ktorý počas naživo vysielanej predvolebnej televíznej debaty fyzicky inzultoval dve ...Zdieľať
bitka ATÉNY 7. júna  - Aténska prokuratúra vydala vo štvrtok príkaz na zadržanie poslanca gréckej neonacistickej strany Zlatý úsvit, ktorý počas naživo vysielanej predvolebnej televíznej debaty fyzicky inzultoval dve komunistické poslankyne.


Ilias Kasidiáris najprv hodil pohár s vodou do Reny Dourouovej z Koalície krajnej ľavice (SYRIZA), ktorá mu pripomenula jeho údajnú účasť na ozbrojenej lúpeži v roku 2007.

Následne vyfackal poslankyňu z komunistickej strany KKE Lianu Kanelliovú, ktorá protestovala proti napadnutiu jej kolegyne. Po útoku sa Kasidiáris zdvihol a odišiel zo štúdia. Incident sa stal vo štvrtok počas politickej diskusie pred druhými predčasnými parlamentnými voľbami, ktoré budú 17. júna.Prvé predčasné voľby sa konali 6. mája, žiadnej zo strán sa však nepodarilo zostaviť vládu. Strana Zlatý úsvit šokovala volebným úspechom. Získala 21 kresiel v 300-člennom parlamente, do ktorého sa dostala prvý raz od konca vlády vojenskej junty pred takmer 40 rokmi.

Líder Zlatého úsvitu Nikólaos Michaloliákos spochybňuje holokaust a tvrdí, že neexistovali plynové komory v koncentračných táboroch. Chce tiež úplne uzavrieť hranice s Tureckom, aby zabránil nelegálnej imigrácii.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnice sa prenesú do Orientu, na zámok príde Aladin
<< predchádzajúci článok
Miroslav Lajčák zatiaľ prepúšťa ľudí dosadených Dzurindom

Video: Grécky neonacistický poslanec zbil komunistky - diskusné fórum čitateľov

pekná podívaná7.6. 14:18:52