03. júna 2013

Hokejisti Chicaga vedú vo finále Západnej konferencie zámorskej NHL nad obhajcami prvenstva Los Angeles Kings 2:0 na zápasy. Blackhawks na výbornú zvládli nedeľňajšie druhé domáce ...

handzus CHICAGO 3. júna (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicaga vedú vo finále Západnej konferencie zámorskej NHL nad obhajcami prvenstva Los Angeles Kings 2:0 na zápasy.

Blackhawks na výbornú zvládli nedeľňajšie druhé domáce vystúpenie, nad "kráľmi" viedli v jeho polovici až štvorgólovým rozdielom a bezpečne dokráčali k víťazstvu 4:2.

Úspech opäť nesie aj slovenský rukopis: Marián Hossa v závere prvej tretiny elegantnou zadovkou priťukol puk Brentovi Seabrookovi a obranca bombou zvýšil na priebežných 2:0.

Ostrieľaný center Michal Handzuš si v 30. minúte počkal na správny moment a strelou zápästím vyhnal z bránky Jonathana Quicka, ktorý inkasoval štvrtýkrát.

Tretí diel série je na programe v utorok v Los Angeles.
Výsledok nedeľňajšieho stretnutia play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Finále - druhý zápas:

Chicago - Los Angeles 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) - stav série 2:0
Góly: 2. Shaw (Stalberg, Saad), 20. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Toews), 28. Bickell (Sharp, Saad), 30. HANDZUŠ (Sharp, P. Kane) - 39. J. Carter (Toffoli, Vojnov), 59. Toffoli (Penner, Vojnov)