30. decembra 2015

Trevor Lewis a Andrej Sekera počas prvej tretiny zápasu Edmonton Oilers - Los Angeles Kings v utorok 29. decembra 2015 v Edmontone. Foto: TASR/AP
New York 30. decembra (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti bodovali v noci na stredu v zámorskej NHL. Dvanástou asistenciou v sezóne pomohol Marián Hossa k triumfu Chicaga na ľade Arizony 7:5. Jeho krajan Andrej Sekera sa podieľal na druhom góle Edmontonu pri prehre svojho tímu doma s Los Angeles 2:5, v drese LA mal Marián Gáborík iba dve "mínusky".

Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom prerušil trojzápasovú sériu prehier, keď si poradil s Ottawou presvedčivo 7:3. Najvyťaženejší hráč domácich Chára si pripísal štyri strely a štyri trestné minúty, jeho spoluhráč Jimmy Hayes zaznamenal premiérový hetrik v profilige. Brankár Jaroslav Halák pre zranenie opäť chýbal na súpiske New Yorku Islanders, "ostrovania" zdolali Toronto v zostave s Martinom Marinčinom na jeho ľade 6:3.

Detroit prehral vo Winnipegu hladko 1:4, keď sa dvoma gólmi blysol Jacob Trouba. Slováci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa v drese hostí nepresadili, Tatar zaknihoval dva mínusové body.