22. marca 2015

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 30. kola najvyššej anglickej ...

fc liverpool marouane fellaini manchester united Liverpool v lige prehral prvý raz od 14. decembra, vtedy inkasoval 'trojku' práve na pôde 'červených diablov.' LONDÝN 22. marca (WEBNOVINY) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 30. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League na pôde FC Liverpool 2:1. Konkurentovi v boji o miestenku aspoň do prekola Ligy majstrov 2015/2016 unikli na štvrtej priečke v tabuľke o citeľných päť bodov a za vedúcou Chelsea zaostávajú len o päť bodov (Londýnčania však odohrali o dva súboje menej).

Ostatné výsledky 30. kola Premier League:

Hostí poslal na Anfield Road v bitke o severozápad a jednom z najprestížnejších derby na svete v 14. minúte do vedenia Juan Mata.

Ambície domácich extrémne zredukovala červená karta pre ikonu "The Reds" Stevena Gerrarda. Tridsaťštyriročný stredopoliar nastúpil na druhý polčas a putoval pod sprchy už po minúte pobytu na trávniku. Keď Mata v 59. minúte pridal poistku na 2:0 pre ManUtd, zdalo sa byť hotovo, zverenci Louisa van Gaala sa však triasli o triumf až do záveru, keďže v 69. minúte znížil na 1:2 Daniel Sturridge.

V nadstavenom čase sa z pokutového kopu nepresadil zakončovateľ Manchestru United Wayne Rooney. Slovenský stopér domácich Martin Škrtel odohral celý zápas. Liverpool v lige prehral prvý raz od 14. decembra, vtedy inkasoval "trojku" práve na pôde ManUtd. "Red Devils", dosiahli v PL štvrtý triumf v rade a majú z predmetných duelov skóre 8:1.