Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

11. mája 2011

Video MS 2011: Podľa Arťuchina sú Česi ufňukanciPodľa ruského hokejistu Jevgenija Arťuchina sú tréner českej reprezentácie Alois Hadamczik a jeho zverenci len ufňukanci. Správanie ruského útočníka v ...Zdieľať
artuchin Jevgenij Arťuchin Ilustračné foto SITA, APBRATISLAVA 11. mája (WEBNOVINY) - Podľa ruského hokejistu Jevgenija Arťuchina sú tréner českej reprezentácie Alois Hadamczik a jeho zverenci len ufňukanci. Správanie ruského útočníka v nedeľňajšom zápase majstrovstiev sveta s Českom vyvolalo veľké emócie, po jeho zákrokoch museli vyhľadať lekárske ošetrenie Milan Michálek i Karel Rachůnek. Český tréner Alois Hadamczik žiadal pre Arťuchina dodatočný dištanc. Českí hráči mu po stretnutí nepodali ruku. "Nechcel by som to komentovať. Ich tréner i celý tím sú ufňukanci. Všetci sa zachovali zle, ale vychádza to od ich trénera," povedal v rozhovore pre internetovú stránku Kontinentálnej hokejovej ligy Jevgenij Arťuchin.


Tu sú zákroky, utvorte si názor samiPo takmer dvojmetrovom a 116 kg vážiacom hráčovi kričal tréner Hadamczik, Arťuchin si to však nevšimol. Kouč českého tímu by sa s ním v jednej chvíli možno aj pobil. "Nerozumel som tomu, čo Hadamczik kričal. Veď hovoril za mojím chrbtom, keď som okolo neho prešiel. Mohol mi niečo povedať do tváre. Neviem, že by sa chcel so mnou pobiť, určite by to však nespravil," uviedol Arťuchin, ktorému hrozilo disciplinárne konanie. IIHF napokon situáciu pri faule na Michálka vyhodnotila ako bežný zákrok a Rusa nepotrestala. Aj Arťuchin si myslí, že jeho zákroky boli čisté. "Úplne v pohode som však nebol. Cítil som však, že som v práve. Aj experti priznali, že som súpera zasiahol do ramena a Michálek všetko nasimuloval, keďže pri ďalšom striedaní už hral," doplnil pre internetovú stránku KHL Arťuchin.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chicago si vybojovalo mečbal
<< predchádzajúci článok
O Svatoša majú záujem vo Švajčiarsku

Video MS 2011: Podľa Arťuchina sú Česi ufňukanci - diskusné fórum čitateľov

vítězství USA11.5. 18:54:00