Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

28. apríla 2019

VIDEO: Na Lesníckych dňoch predstavili, ako sa starať o prírodu a lesySnímka z podujatia Lesnícke dni 2019, ktoré sa uskutočnili na Partizánskej lúke v Bratislave 28. apríla 2019.Zdieľať
Snímka z podujatia Lesnícke dni 2019, ktoré sa uskutočnili na Partizánskej lúke v Bratislave 28. apríla 2019. Foto: TASR - Michal Svítok
 
Bratislava 28. apríla (TASR) - Na trinástom ročníku Lesníckych dní sa na bratislavskej Partizánskej lúke zišlo množstvo rodín s deťmi. V rámci osláv Dňa Zeme si organizátori pre návštevníkov pripravili aktivity súvisiace s informovaním o lesníckej práci a zamerané boli aj na ochranu prírody.


Návštevníci si mohli od 10. hodiny vyskúšať tvorivé dielne, pílenie dreva, zážitkové učenie, ako aj pocitový chodník. Čakalo na nich tiež vystúpenie sokoliarov či ukážky včelárstva a rezbárstva.

Lesnícke dni ponúkajú program podujatí určených pre širokú verejnosť. Zamerané sú na interaktívne informovanie verejnosti o zaujímavostiach slovenských lesov, špecifickosti lesníckej práce a činnostiach, ktoré prinášajú benefity pre celú spoločnosť.Najmenších návštevníkov zaujali napríklad ukážky práce poľovníkov, spoznávanie veku stromu podľa letokruhov, ale aj exkurzia po náučnom chodníku spojená s poznávaním stromov. Súčasťou bratislavských Lesníckych dní bola aj tombola, v ktorej bol hlavnou cenou detský bicykel.

Lesnícke dni v Bratislave sú súčasťou najväčšieho celoslovenského podujatia organizovaného lesníckymi inštitúciami na Slovensku. Projekt sa organizuje každoročne koncom apríla, tento rok sa akcie konajú okrem Bratislavy aj vo Zvolene, Kežmarku, Košiciach, Prešove, Sobranciach a Revúcej.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred 120 rokmi sa narodil inovátor svetového džezu Duke Ellington
<< predchádzajúci článok
Na Zochovej divadelnej Revúcej sa predstaví 13 súborov

VIDEO: Na Lesníckych dňoch predstavili, ako sa starať o prírodu a lesy - diskusné fórum čitateľov