23. februára 2015

Slovenský hokejový útočník Marko Daňo z Columbusu prispel gólom a asistenciou k zisku bodu na ľade New York Rangers v nočnom zápase zámorskej NHL. Blue Jackets ...

New York 23. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marko Daňo z Columbusu prispel gólom a asistenciou k zisku bodu na ľade New York Rangers v nočnom zápase zámorskej NHL. Blue Jackets prehrali v Madison Square Garden po nájazdoch 3:4, mladý Slovák strelil druhý gól v ročníku a pridal tretiu asistenciu v sezóne.

New York Rangers - Columbus Blue Jackets

V súboji Chicaga s Bostonom zvíťazili hosťujúci Bruins 6:2, ich kapitán Zdeno Chára zaznamenal dva plusové body pri vyše 24-minútorom pobyte na ľade. V drese domácich odohral Marián Hossa takmer 20 minút, dvakrát vystrelil a zaznamenal i dve trestné minúty. Bruins zastavili sériu šiestich prehier, v ich drese Patrice Bergeron otvoril skóre súboja jeho 200. gólom v profilige, ku ktorému pridal aj dve asistencie. Blackhawks prehrali tretí zápas za sebou, čo sa im stalo naposledy v marci minulého roka.

Buffalo doma prehralo s lídrom súťaže Nashvillom 1:2 po samostatných nájazdoch, obranca Sabres Andrej Meszároš odohral vyše 25 minút a zaznamenal plusku. Nedarilo sa New York Islanders, ktorí doma prehrali s Vancouverom 0:4. Brankár ostrovanov Jaroslav Halák inkasoval tri góly z 23 striel, jeho krajan a spoluhráč Ľubomír Višňovský si do štatistík zapísal mínusový bod pri takmer 20 minútach na ľade.

Pittsburgh doma jasne prevýšil Floridu 5:1, v drese hostí zaznamenal slovenský útočník Tomáš Kopecký jeden mínusový bod.