27. januára 2017

Hokejisti Los Angeles Kings ďakujú svojmu brankárovi Slovákovi Petrovi Budajovi. Tretí sprava Slovák Marián Gáborík. Foto: TASR/AP
Washington 27. januára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík otvoril skóre nočného zápasu NHL, v ktorom jeho Los Angeles Kings zvíťazilo na ľade Caroliny Hurricanes 3:0.

Skóroval až v 56. minúte, dovtedy si obaja brankári strážili čisté konto, to si do konca duelu udržal iba Peter Budaj v bránke hostí. Gáborík strelil svoj piaty zásah v sezóne, Budaj si pripísal 22 úspešných zákrokov.

NHL - výsledky:

Boston - Pittsburgh 4:3, Carolina - Los Angeles 0:3 /Gáborík za hostí 1+0/, New Jersey - Washington 2:5, New York Islanders - Montreal 3:1, Philadelphia - Toronto 2:1, Florida - Tampa Bay 2:1 pp, Ottawa - Calgary 2:3 pp, Minnesota - St. Louis 5:1, Nashville - Columbus 4:3, Dallas - Buffalo 4:3, Chicago - Winnipeg 3:5, Arizona - Vancouver 3:0, San Jose Sharks - Edmonton Oilers 1:2 v III. tretine

Medlová sa na X Games zranila, Hliničan: Verím, že stihne MS