Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. marca 2018

VIDEO: Polícia chce zabezpečiť pokojný priebeh piatkového zhromaždeniaPolícia zrealizuje v súvislosti s piatkovými (9.3.) zhromaždeniami s názvom Za slušné Slovensko mimoriadne bezpečnostné opatrenia, aby bol ich priebeh pokojný.Zdieľať
Garšpar

 

Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedol policajný prezident Tibor Gašpar. Ten ľudí vyzval, aby priebeh podujatí bol pokojný bez incidentov.


"Chcem ubezpečiť všetkých, polícia je tu preto, aby zabezpečila pokojný priebeh všetkých zhromaždení. Na druhej strane, absolútnu záruku nemôžem dať za správanie sa niektorých jednotlivcov," povedal Gašpar. Ako tvrdí, v týchto dňoch sa v spoločnosti vyvoláva množstvo emócií, a preto nevie, ako budú ľudia reagovať a s akým zámerom na zhromaždenia prídu. Polícia podľa neho monitoruje a už sa aj zaoberá niektorými výzvami, ktoré sa objavili na internete a podnecujú ľudí k agresivite či násiliu počas podujatí.

"Máme taktiež informácie, že sa chcú zapojiť fanúšikovia niektorých futbalových klubov, najmä tí ultra," uviedol policajný prezident. Ako podotkol, k bezpečnostným incidentom došlo aj na konci minulotýždňového smútočného pochodu v Bratislave a nevylučuje, že môže dôjsť k narušeniam pokojného zhromaždenia aj v piatok.

"Bol by som rád, aby sa tak nestalo. Vydali sme však pokyny policajtom, ktorí budú v uliciach, aby boli absolútne tolerantní. Tí, ktorí budú priamo pri zhromaždení, majú klasickou hliadkovou službou kontrolovať priebeh zhromaždení," spresnil Gašpar. Verejnosť zároveň vyzýva, aby sa v prípade zistení, že dochádza k narušeniu pokojného priebehu podujatí, obrátila priamo na prítomnú políciu či zavolala na linku 158.

Dopravu na miestach zhromaždení a v ich okolí budú regulovať dopravní policajti. Gašpar upozorňuje najmä na dopravné obmedzenia v Bratislave, a to zhruba od 16.30 h na Námestí SNP a v okolitých uliciach. Verejnosť tu musí počítať aj s obmedzením MHD. Vodičom, ktorí zvyknú parkovať svoje autá na týchto miestach centra Bratislavy, odporúča policajný prezident, aby si ich preparkovali a nedošlo tak k ich poškodeniu. Gašpar zároveň vyzval, aby účastníci zhromaždení nepoužívali drony.

V desiatkach slovenských miest, ale i svetových metropolách sa v piatok uskutočnia zhromaždenia s názvom Za slušné Slovensko. Najväčšie sa očakáva v Bratislave. Organizátori požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov, novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin. 

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koncerty pre Jána a Martinu budú v Žiline a Prešove, blízko ich rodísk (8. 3. 2018)
 Novinárka, ktorá pracovala s Kuciakom: Bol opatrný a správy šifroval (7. 3. 2018)
 Postavme sa za slušné Slovensko! Pochody chystajú na piatok po celom Slovensku - prehľad miest (7. 3. 2018)
 Vražda Kuciaka: Médiá v USA sa o Slovensko už dávno takto nezaujímali (7. 3. 2018)
 G.Grendel: SIS urobila všetko pre to, aby sa vražda novinára nestala (6. 3. 2018)
 Vadala odmieta spájanie s talianskou mafiou a vraždou novinára (6. 3. 2018)
 R. Kaliňák: Priamu zodpovednosť necítim, ale neviem sa s tým vyrovnať (6. 3. 2018)
 T. Gašpar: R. Krajmer prišiel k domu J. Kuciaka z policajných dôvodov (5. 3. 2018)
 OĽaNO: Polícia mohla odpočúvať zavraždeného novinára Jána Kuciaka (5. 3. 2018)
 ČIŽNÁR: GP SR skúma možnosti zriadenia medzinárodného tímu (4. 3. 2018)nasledujúci článok >>
Arcibiskup S. Zvolenský vyzýva na pokojný priebeh zhromaždení
<< predchádzajúci článok
Rada EÚ vymenovala De Bollovú za novú výkonnú riaditeľku Europolu

VIDEO: Polícia chce zabezpečiť pokojný priebeh piatkového zhromaždenia - diskusné fórum čitateľov