Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2018

VIDEO: PRVÝ RAZ V SR: Stovky hasičov zápolia na svetovom šampionáteNa snímke pretekári v disciplíne Výstup do 4. podlažia cvičnej veže počas Majstrovstiev sveta v hasičskom športe 2018 na Štadióne SNP na Štiavničkách v Banskej Bystrici 12. septembra 2018.Zdieľať
Na snímke pretekári v disciplíne Výstup do 4. podlažia cvičnej veže počas Majstrovstiev sveta v hasičskom športe 2018 na Štadióne SNP na Štiavničkách v Banskej Bystrici 12. septembra 2018. Foto: TASR - Dušan Hein
Banská Bystrica 12. septembra (TASR) - Majstrovstvá sveta v hasičskom športe, ktoré sa historicky po prvý raz konajú na Slovensku, odštartovali v stredu na štadióne Štiavničky v Banskej Bystrici. Na XIV. majstrovstvách sveta mužov a V. majstrovstvách sveta žien v hasičskom športe o najcennejšie kovy bojujú stovky športovcov z radov profesionálnych a dobrovoľných hasičov z takmer 20 krajín sveta. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.


V meste pod Urpínom zápolia okrem slovenských hasičov aj ich kolegovia z Azerbajdžanu, Bieloruska, Bulharska, Česka, Estónska, Chorvátska, Kazachstanu, Lotyšska, Mongolska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Ruska, Senegalu, Talianska, Ukrajiny či Uzbekistanu."Športovci a športovkyne sa tak, ako každý rok, predstavia v štyroch základných disciplínach hasičského športu. Svoje sily si zmerajú v behu na 100 metrov s prekážkami, vo výstupe do štvrtého nadzemného podlažia cvičnej veže, v prípade žien ide o výstup do druhého podlažia, v štafete na 4x100 metrov s prekážkami a v disciplíne požiarny útok," priblížila Farkasová.

Dejiskom významnej súťaže svetového charakteru je vlaňajšie Európske mesto športu.

"Takmer každý chlapec aspoň raz zatúžil stať sa hasičom. Je to prospešná práca hodná obdivu, pri ktorej bol zachránený nejeden ľudský život. Veľmi ma teší, že prvým slovenským mestom, ktoré je dejiskom Majstrovstiev sveta v hasičskom športe, je práve Banská Bystrica. Všetkým držím palce a verím, že súťažiacich príde podporiť čo najviac divákov," konštatoval banskobystrický primátor Ján Nosko.

Vstup na podujatie, ktoré potrvá do 15. septembra, je voľný.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O primátorské kreslo v Pezinku sa uchádzajú piati kandidáti
<< predchádzajúci článok
Prudký rast dovozu zvýšil obchodný deficit Lotyšska o vyše tretinu

VIDEO: PRVÝ RAZ V SR: Stovky hasičov zápolia na svetovom šampionáte - diskusné fórum čitateľov