03. apríla 2013

Futbalisti Realu Madrid si domácim víťazstvom 3:0 nad Galatasarayom Istanbul vytvorili sľubnú východiskovú pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou štvrťfinále Ligy majstrov 2012/2013. ...

real galatasaray 30 BRATISLAVA 3. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti Realu Madrid si domácim víťazstvom 3:0 nad Galatasarayom Istanbul vytvorili sľubnú východiskovú pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou štvrťfinále Ligy majstrov 2012/2013.

"Biely balet" sa ujal vedenia už v 9. min zásluhou Cristiana Ronalda a ešte pred polčasovou prestávkou pridal druhý presný zásah Realu Karim Benzema.

V 73. min dal konečnú podobu výsledku striedajúci Gonzalo Higuaín. Tento duel bol aj mikrosúbojom topkanonierov aktuálnej edície LM, Cristiano Ronaldo sa svojim deviatym presným zásahom odpútal od osemgólového Buraka Yilmaza z Galatasarayu. Dvadsaťsedemročný Turek sa o druhú priečku delí s hviezdou FC Barcelona Lionelom Messim.

Oba stredajšie zápasy sa odohrali na španielskej pôde, prekvapenie prebiehajúcej sezóny ligy šampiónov FC Málaga privítalo úradujúceho nemeckého ligového šampióna Borussiu Dortmund. Duel priniesol bezgólovú remízu.

Odvtedy sa odohrajú v utorok 9. apríla.

Súhrn výsledkov stredajších prvých štvrťfinálových stretnutí Ligy majstrov 2012/2013