02. septembra 2012

V úvodnom nedeľňajšom stretnutí 3. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže - Primera División 2012/2013 remizoval madridský klub Rayo Vallecano s FC Sevilla 0:0. Favorizovaní hostia ...

futbal MADRID 2. septembra (WEBNOVINY) - V úvodnom nedeľňajšom stretnutí 3. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže - Primera División 2012/2013 remizoval madridský klub Rayo Vallecano s FC Sevilla 0:0.

Favorizovaní hostia v stretnutí nepremenili dva pokutové kopy. V prvom polčase trafil z bieleho bodu Álvaro Negredo žrď, po zmene strán Ivan Rakitič netrafil bránku Daniho Giméneza, ktorý krátko predtým nastúpil do "svätyne" Raya namiesto vylúčeného brankára Rubéna.

Portugalský futbalový krídelník Cristiano Ronaldo strelil v nedeľňajšom 149. zápase za španielsky klub Real Madrid už svoj 150. gól.

Dvadsaťsedemročný rodák z Funchalu pomohol "bielemu baletu" dvoma presnými zásahmi k víťazstvu 3:0 nad Granadou. Bývalý hráč Manchestru United otvoril skóre v 26. min a v úvode druhého polčasu pridal "poisťujúci" druhý gól.

Ronaldo skóroval aj vo štvrtkovom odvetnom zápase Španielskeho superpohára proti FC Barcelona a pomohol Realu k zisku cennej trofeje po štyroch rokoch.

Vynikajúci obrat predviedli v nedeľu futbalisti Levante. Po prvom polčase prehrávali s Espanyolom Barcelona 0:2. Po zmene strán však rozhodli troma gólmi o svojom víťazstve. Druhý polčas vyšiel aj hráčom Bilbaa, ktorí porazili Valladolid 2:0.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 3. kola Primera División:

Real Madrid - Granada 3:0 (1:0)
Góly: 26. a 54. Cristiano Ronaldo, 76. Higuaín, ČK: 60. B. Gómez (Granada) po druhej ŽK

Real Madrid 3-0 Granada - All Goals by goalsarena2012

UD Levante - Espanyol Barcelona 3:2 (0:2)
Góly: 54. Juanlu, 56. Lell, 90.+ R. Rodríguez (vlastný) - 21. Longo, 25. Tejera

Athletic Bilbao - Real Valladolid 2:0 (0:0)
Góly: 69. Aduriz, 75. Susaeta

ATHLETIC 2-0 VALLADOLID Goals highlights /02.09.12 by vik2003

Rayo Vallecano - FC Sevilla 0:0
ČK: 70. Rubén (Rayo Vallecano)