Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. mája 2013

Video: Rožňavou sa prehnala prietrž, voda posúvala autáPrietrž mračien, ktorá sa prehnala mestom Rožňava popoludní, narobila problémy obyvateľom viacerých lokalít. Prívalovú vodu nestačila odvádzať kanalizácia, ktorá brala odpadkové ...Zdieľať
roznava ROŽŇAVA 12. mája (WEBNOVINY) – Prietrž mračien, ktorá sa prehnala mestom Rožňava popoludní, narobila problémy obyvateľom viacerých lokalít.


Prívalovú vodu nestačila odvádzať kanalizácia, ktorá brala odpadkové koše, posúvala autá, vnikala do pivníc rodinných domov i do výťahových šácht v činžiakoch.

Ako informoval dôstojník operačného strediska rožňavských hasičov Tibor Árvay, zatiaľ mali dvanásť výjazdov. Okrem ťahania vody čistili aj priepuste kanalizácie.

Autá boli zatopené až po svetlá, veľkokapacitné kontajnery voda nadnášala. Voda s bahnom zaplavila pivničné priestory v štyroch rodinných domoch, aj najväčšie rožňavské sídlisko Juh. Na pomoc postihnutým vyslali hasičov so všetkou dostupnou technikou.

Árvay uviedol, že hasiči museli likvidovať aj požiar murovanej chaty na Kalvárii nad mestom, ktorý vypukol okolo pol štvrtej. Na výpomoc pri požiari zavolali aj hasičov z Moldavy a z Dobšinej. Hasiči nevylučujú, že pravdepodobnou príčinou požiaru bol zásah blesku. Príčina aj výška škody je v štádiu šetrenia.
 

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Treba sa teplo obliecť, v pondelok klesne teplota pod 10 °C
<< predchádzajúci článok
Opitý vodič vrazil na chodníku do kočíka s dieťaťom a ušiel

Video: Rožňavou sa prehnala prietrž, voda posúvala autá - diskusné fórum čitateľov