15. decembra 2015

Slovenský obranca Edmontonu Oilers Andrej Sekera (vľavo) strieľa gól brankárovi Bostonu Jonasovi Gustavssonovi v predĺžení zápasu NHL 14. decembra 2015 na ľade Bostonu, prizerá sa center Bostonu Ryan Spooner (uprostred). Edmonton ...

Slovenský obranca Edmontonu Oilers Andrej Sekera (vľavo) strieľa gól brankárovi Bostonu Jonasovi Gustavssonovi v predĺžení zápasu NHL 14. decembra 2015 na ľade Bostonu, prizerá sa center Bostonu Ryan Spooner (uprostred). Edmonton zvíťazil 3:2. Foto: TASR/AP
New York 15. decembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera v noci na utorok v zámorskej NHL rozhodol o triumfe Edmontonu v Bostone 3:2. Gólovo sa presadil v 41. sekunde predĺženia, keď na druhý pokus prekonal brankára Jonasa Gustavssona. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu. Skvelý výkon v drese Oilers podal gólman Cam Talbot, ktorý zneškodnil 47 striel. Za Bruins raz asistoval Zdeno Chára. Edmonton natiahol víťaznú sériu na šesť duelov, v Bostone naposledy triumfoval 7. novembra 1996.

Buffalo vďaka dvom gólom v záverečnej päťminútovke vyhralo na ľade Detroitu 2:1. Ukončilo tak trinásťzápasovú sériu Red Wings, počas ktorej tím Tomáša Tatara a Tomáša Jurča získal minimálne bod. Slovenskí útočníci nebodovali, Tatar si pripísal na konto mínusku. Los Angeles Kings v zostave s Mariánom Gáboríkom prehrali v Ottawe 3:5… Trénerovi Mikeovi Sullivanovi nevyšla premiéra na striedačke Pittsburghu, Penguins totiž podľahli na domácom ľade Washingtonu 1:4.

EDMONTON OILERS - BOSTON BRUINS

BUFFALO SABRES - DETROIT RED WINGS

výsledky:

Boston - Edmonton 2:3 pp /za hostí Sekera 1+0/, Pittsburgh - Washington 1:4, Columbus - Tampa Bay 1:2, Ottawa - Los Angeles 5:3, Detroit - Buffalo 1:2

Leicester zdolal v šlágri Chelsea 2:1 a je lídrom anglickej ligy