Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. júla 2018

Video: SR bude partnerskou krajinou 60. ročníka strojárskeho veľtrhu v BrneSlovensko bude partnerskou krajinou 60. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne v Českej republike, ktorý sa uskutoční 1. až 5. októbra.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič
 

Bratislava 19. júla  – Slovensko bude partnerskou krajinou 60. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne v Českej republike, ktorý sa uskutoční 1. až 5. októbra. Organizátori takto akcentujú 100. výročie vzniku Československa i spoločnú česko-slovenskú históriu veľtrhu.


Tento rok sa predstaví okolo 1650 vystavovateľov, zo Slovenska príde vyše 70 firiem a nebudú medzi nimi chýbať tradiční vystavovatelia ako Trens SK, Železiarne Podbrezová či ZVL Slovakia. Ministerstvo hospodárstva SR na veľtrhu dotuje stánok pre 10 až 15 vystavovateľov a na základe toho sa v Brne predstavia aj menšie slovenské firmy.

V rámci programu bude aj výstava českých a slovenských priemyselných výrobkov s názvom Průmyslové legendy. Výstava bude v pavilóne A1 z roku 1928, ktorý pri príležitosti 60. ročníka veľtrhu zjednotí pod svojou strechou všetkých kľúčových českých a slovenských oficiálnych účastníkov.

Spolu sa predstaví asi stovka príbehov výrobkov, značiek a osobností. "Výstava má byť na jednej strane retrospektívou tých najikonickejších výrobkov, zároveň má ale ukázať, kam sa obe krajiny posunuli a aký neuveriteľný inovačný potenciál v nich dnes je," priblížil vedúci marketingu a komunikácie Veľtrhov Brno Jiří Smetana.

Nosnou témou 60. ročníka veľtrhu, ktorý je najväčšou prehliadkou strojárskeho a elektrotechnického priemyslu v regióne strednej a východnej Európy, bude Priemysel 4.0 – automatizácia, robotizácia a digitalizácia. Popri českých a slovenských vystavovateľoch sa predstaví rad ďalších firiem z rôznych kútov Európy, ale aj vystavovatelia z USA, Číny, Indie či z Iránu.

  


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Sýrii sa začala evakuácia miest z oblastí obliehaných vzbúrencami
<< predchádzajúci článok
GALEJE V TATRÁCH: Turistické chodníky zaplavilo, voda strhávala mosty

Video: SR bude partnerskou krajinou 60. ročníka strojárskeho veľtrhu v Brne - diskusné fórum čitateľov