Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. januára 2018

Video: Stovky Američanov údajne uvideli UFO, úrady mali na žiarivý úkaz na oblohe vysvetlenieObyvateľov amerického Michiganu, ale aj ďalších amerických štátov a tiež kanadského Ontária vystrašil v noci z utorka na stredu netradičný úkaz. Stovky znepokojených obyvateľov ...Zdieľať
suspected_meteor_91650 e6231944b3364dd688c6e316aa943db1 676x400 DETROIT 18. januára  - Obyvateľov amerického Michiganu, ale aj ďalších amerických štátov a tiež kanadského Ontária vystrašil v noci z utorka na stredu netradičný úkaz.


Stovky znepokojených obyvateľov hlásili úradom jasne žiariacu ohnivú guľu, pričom tento jav podľa mnohých z nich sprevádzali zvuky podobné silnej búrke. Pozorovanie tohto javu hlásili obyvatelia z mnohých častí Michiganu vrátane Detroitu, ďalej zo štátov Illinois, Pensylvánia, Ohio, Indiana, Missouri a z kanadského Ontária.

Mnohí obyvatelia sa domnievali, že je to UFO alebo nejaký apokalyptický výjav. Podľa úradov však pozorovali len meteor, teda svetlo vznikajúce pri prelete meteoroidu, telesa z vesmíru, zemskou atmosférou.


"Bol to v každom prípade meteoroid," znel verdikt Billa Cooka z Úradu pre meteoroidy amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA). To isté vyhlásila aj Americká spoločnosť pre meteory, na ktorú sa tiež obrátili stovky vystrašených obyvateľov so žiadosťou o vysvetlenie.

Niektorí obyvatelia Michiganu hlásili dokonca aj to, že sa im v čase, keď pozorovali žiarivé svetlo na oblohe, triasli domy, čo by mohlo znamenať, že teleso sa pri prelete atmosférou celé nerozpadlo, ale jeho časť dopadla na Zem ako meteorit.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Stovky Američanov údajne uvideli UFO, úrady mali na žiarivý úkaz na oblohe vysvetlenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V zoologickej záhrade v Malajzii sa narodilo mláďa pandy veľkej
<< predchádzajúci článok
Pawlowská: V roku 1918 hovoril Masaryk môjmu strýkovi pán kolega

Video: Stovky Američanov údajne uvideli UFO, úrady mali na žiarivý úkaz na oblohe vysvetlenie - diskusné fórum čitateľov